Będzie jak przed wiekami. Miasto przywróci bruk na ulicy Pamięci Sybiraków

29

Tak jak inne uliczki prowadzące do rynku, także Pamięci Sybiraków odzyska swój historyczny charakter – przywrócony zostanie bruk granitowy. Urząd miasta rozpoczął prace nad tą inwestycją. Podczas konsultacji mieszkańcy zapoznali się ze wstępną dokumentacją zadania.

W trakcie spotkania w urzędzie miasta zastępca prezydenta Artur Maruszczak i kierownik wydziału inwestycji UM Kamila Bieńkowska przedstawili trzy możliwe warianty remontu. Obecni przedstawiciele samorządu osiedla, mieszkańcy oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność w tej części Koźla opowiedzieli się za utrzymaniem wyznaczonych wzdłuż ulicy miejsc parkingowych.

Zebrane sugestie i opinie zostaną rozpatrzone na kolejnym etapie przygotowywania inwestycji, czyli podczas prac projektowych.

 

29 KOMENTARZE

 1. Podczas projektowania i wyznaczenia szerokości i długości pasa będącego miejscem parkingowym powinno uwzględnić się możliwość przejazdu i manewrowania (w pewnym zakresie) większych pojazdów jak : śmieciarka czy straż pożarna.

    • Jacy wy jesteście głupi Rüstem Pasza i towarzysz. Jak naprawdę macie wyłączone myślenie to nie piszcie. Pojazdy, które teraz tam parkują są pod pewnym katem. Nie można zapominać ,że trzeba wywieść odpady oraz w razie pożaru czy innej przykrej sytuacji, gdzie musi interweniować Straż Pożarna musi być pewne miejsce dla tych pojazdów. A przecież towar do sklepów też trzeba dowieść. Wystarczy ,że pojazdy będą parkować wzdłuż ulicy i po problemie. Bardzo często zapomina się właśnie o takich prozaicznych sprawach… I później wychodzą problemy, że śmieci nie można wywieść czy Straż Pożarna nie ma jak przeprowadzić akcję.

  • Koźlanin, od chyba dwóch lat, od momentu gdy UM zaczął wyznaczać znaki poziome na miejscach parkingowych w okolicach Rynku, samochody nie parkują tam pod skosem, tylko równolegle. Szerokość jest odpowiednia i dla śmieciarki i dla straży pożarnej.

   Ubolewam, że mimo przebudowy Rynku i sąsiadujących ulic nie ingeruje się w miejsca libacji i różnych transakcji – czyli podcienie na rogu P.Sybiraków i Poniatowskiego. Wielokrotne włamania do tamtejszego kiosku, od zawsze wystający „tubylcy” i zaczepiający przechodniów, zwłaszcza po 17 gdy wypływa kwiat młodzieży odpocząć po trudach nauki. Częste interwencje policji nie skłoniły do instalacji w tym miejscu monitoringu miejskiego – jest za to na rogu dalej (ochrania chyba tylko Bank Spółdzielczy). Wspaniałe miejsce, dwa kroki i nikt mnie nie widzi, a nadal jestem w samym centrum.

   • Muszę się z tobą zgodzić. Lecz nie tylko w tym miejscu powinna być kamera… Jest takich miejsc więcej. Do tego nie wiem czy w ogóle działa. Bo skoro parę tygodni temu zdewastowano Rynek i nikt nie interweniował… Poza tym po 22-ej Policji brak.

   • Dokładnie. Najgorsze siedlisko patologii to właśnie tam, a skrzyżowanie Poniatowskiego i Targowej + Targ wieczorami to już w ogóle. Nie wspominając o stałym „ciężko pracującym towarzystwie” pod Lewiatanem koczującym tam całe dnie i spożywającym publicznie alkohol w najlepsze.
    Nie rozumiem po co utrzymywać Policję i Straż Miejską w tym mieście skoro równie dobrze mogłoby ich nie być.

 2. Będzie jak przed wiekami…czyli co,przesiadamy się na konne wozy?? A postęp,a nowe technologie przyjazne ludziom? Będę omijać tę ulicę szerokim, a mieszkańcom współczuję!

 3. Nieważne że po kostce brukowej źle sie jeżdzi na rowerze,samochodem,źle się chodzi.
  Najważniejsze że jest modnie, jak dawniej czyli przesiądźmy się jeszcze do karet konnych i będzie fajnie.

 4. Jeśli tak nierówno ułoży bruk firma jak na Górze Świętej Anny to dajecie spokój z tą nawierzchnią . Proponuję aby firma która ma to robić zrobiła próbkę gdzieś na drodze polnej

 5. Postęp i nowe technologie tak, ale co z tego skoro wasze umysły pracują jak u ludzi żyjących przed wiekami. Historię przywraca się na całym świecie, a kto tego nie rozumie, jest historycznym analfabetą.

 6. Do @Magdy. dziewczynkom, nie dziewczynką. Coraz więcej takich bzdur pisanych. Gdzie tę wiedzę nabyliście. Kto was uczył, że takie lapsusy popełniacie.

 7. Po pierwsze nie wiem dlaczego przygotowujemy sie do remontu mojej ulicy skoro jej stan jest dobry, mamy czasy pandemii, musimy byc przygotowani na czarny scenariusz, po drugie kiedys ta droga to bylo klepisko, wiec może zerwijmy asfalt i bedzie jak w XI-XII wieku, po trzecie dlaczego nie robimy nic przy zamku, w jednym roku dach, w drugim zerwanie tynków, itd aż go odbudujemy, wydalismy na tzw, muzeum kilka milionow, a na zamek wciąż szczamy, a przecież to żywy dowód że gdy mysmy byli o Warszawie nikt nie słyszał!

Skomentuj