Będzie duża rozbudowa kozielskiego szpitala. Pozwoli na przeniesienie oddziału dziecięcego

2
Po rozbudowie możliwe będzie wyczekiwane od lat przeniesienie oddziału dziecięcego. Foto: archiwum.

Radni powiatowi na ostatniej nadzwyczajnej sesji przekazali pieniądze na projekt rozbudowy szpitala w Koźlu.

Obecnie – na mocy decyzji wojewody – szpitala zakaźnego. Ale za jakiś czas placówka znów będzie pełniła swoją poprzednią rolę.

W połowie 2009 roku oddano do użytku nowe skrzydło szpitala. Składa się trzykondygnacyjnego budynku głównego i łącznika (wyższego o jedno piętro). Dzięki inwestycji przybyło w szpitalu 4 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Nowe skrzydło jest przystosowane do nadbudowy o dwa kolejne piętra. Po rozbudowie do budynku głównego będzie mogła zostać przeniesiona pediatria.

– Bardzo dziękuję staroście, zarządowi powiatu i radnym powiatowym za te pieniądze. To dla nas i naszych pacjentów bardzo ważne wsparcie. Cieszę się, że starosta, zarząd powiatu prowadzą dalekowzroczną politykę i już dzisiaj wybiegają w przyszłość, co będzie po trwającej epidemii – mówi dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

Nadbudowa lecznicy będzie kosztowaną inwestycją, powiat i szpital będą chcieli ją sfinansować przy pomocy środków zewnętrznych.

2 KOMENTARZE

  1. Pomysł jest dobry. Po przeprowadzce oddziału dziecięcego budynek powinien być wyremontowany i przekształcony w przychodnie lekarzy specjalistów w tych dziedzinach, którzy nie zmieścili się w budynku przychodni obok. Tak aby byli lekarze różnych specjalizacji (jak w przychodni ul Harcerska) dostępni dla mieszkańców Koźla.

  2. „Radni powiatowi na ostatniej nadzwyczajnej sesji przekazali pieniądze na projekt rozbudowy szpitala w Koźlu.”
    ” że starosta, zarząd powiatu prowadzą dalekowzroczną politykę ” …widac ze kontrole na finanse powoli daja znac . wczesniej kasa byla na mercedesy i chalupki

Skomentuj