Będą zwiedzać ciekawe miejsca w Koźlu i okolicach. Przewodnicy zapraszają na wycieczkę

3

Zwiedzaj i poznawaj Kędzierzyn-Koźle. Kolejna wycieczka prowadzona przez Agnieszkę Pietruszewską-Pietrek i Łukasza Berlika wyruszy już w tę sobotę (06.11) o godz. 10.30 spod budynku Urzędu Miasta. Uczestnicy pokonają trasę prowadzącą przez kozielskie Planty, gdzie podziwiać będą bogactwo przyrody, nadodrzańskie krajobrazy oraz interesujące obiekty historyczne.

To już druga wycieczka piesza z dwójką doświadczonych przewodników. Pierwsza zaprowadziła uczestników na osiedle Koźle-Rogi, gdzie mieli oni szansę podziwiać bogactwo przyrody. Łukasz Berlik – prezes Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego, naliczyła aż 29 gatunków ptaków. Na liście znalazły się m.in. błotniak zbożowy, gawron, kormoran, myszołów, mewa srebrzysta, łabędź niemy, bielik.

Wypraw po naszym mieście, pod okiem profesjonalnych przewodników, odbędą się co najmniej trzy. Zadanie publiczne „Wędrówki Kędzierzyńsko-Kozielskie” jest współfinansowane ze środków gminy Kędzierzyn-Koźle.

3 KOMENTARZE

  1. Co tu jest do zwiedzania ? A kozielskie planty bylyby ładniejsze gdyby nie wydane pieniądze przez władze nie wiadomo na co. Było ponad 6 mln. zł na rewitalizację plantów lecz jak wyglądają spora ludzi wie. Zaniedbane.

  2. A bedzie wycieczka do Portu w Kozlu? Niech szkoly zorganizuja taka wycieczke z przewodnikiem, uczniowie powinny wiedziec jak wyglada POLSKI LAD!!

  3. A na Targową? Zapoznać się z lokalnymi mniejszościami etnicznymi? A na ruiny Brayla? Albo te scenografie do filmu ” Der flucht von Kozel vor czrwone bestien 1945″. Mieszczą się całkiem niedaleko siedziby królowej w Um. Myślę o tych ruderach na ul żeromskiego czy złotniczej. Pięknie tu!😁

Skomentuj