Będą remonty dróg w Pawłowiczkach i Polskiej Cerekwi. Wójtowie podpisali umowy z wojewodą

5

Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski spotkał się dziś z samorządowcami z regionu, by podpisać umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych.

Była to kolejna wizyta wojewody w regionie związana z rozdysponowaniem środków z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W starostwie powiatowym zagościli przedstawiciele 11 samorządów z naszego województwa, wśród nich znaleźli się wójt Pawłowiczek Jerzy Treffon i wójt Polskiej Cerekwi Piotr Kanzy.

– To kolejne środki z puli 58 milionów złotych rozdysponowanych w województwie opolskim w 2021 roku. Do tego należy doliczyć dofinansowanie z programu przebudowy przejść dla pieszych, z którego skorzystały m.in. gmina i powiat kędzierzyńsko-kozielski – mówił wojewoda Sławomir Kłosowski.

Gmina Pawłowiczki otrzymała blisko 180 tysięcy złotych dofinansowania do ulicy Ogrodowej i parkingu w Pawłowiczkach, co wynosi 70 proc. wartości inwestycji. Polska Cerekiew otrzymała ponad 550 tysięcy złotych dofinansowania do remontu ulicy Ciepłodolskiej i Dworcowej w Polskiej Cerekwi – w tym wypadku dotacja pokryje 50 proc. wartości inwestycji.

5 KOMENTARZE

  1. No normalnie szok! Taka kasa, mogliby się przestać wygłupiać, pewnie zorganizowanie tego cyrku kosztowało więcej niż przyznane dofinansowanie. Kiedy w końcu ruszy modernizacja całej drogi do Gliwic czy Kłodnickiej i dalej do autostrady na zachód.

Skomentuj