Będą dwa kolejne inteligentne przejścia dla pieszych. Prezydent Nowosielska w ministerstwie

17

W Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne dwa inteligentne przejścia dla pieszych. Miasto pozyskało 100 tysięcy złotych dofinansowania na modernizację pasów w sąsiedztwie szkół podstawowych. Wczoraj (21.05) w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie prezydent Sabina Nowosielska odebrała symboliczny „czek” z rąk wiceministra Jarosława Zielińskiego.

W najbliższych miesiącach nowoczesne rozwiązania zobaczymy przy alei Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ulicą Mieszka I oraz przy ulicy Szkolnej na wysokości schronu przeciwlotniczego. Projekt zakłada także przeprowadzenie dodatkowych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zakup odblasków dla maluchów.

Całość zadania wyniesie 119 tysięcy złotych, z czego wkład własny gminy to zaledwie 15%. Wniosek złożony przez nasz samorząd został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów i znalazł się w gronie 104 wybranych projektów. O dotacje z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” zabiegało 319 podmiotów.

17 KOMENTARZE

 1. Ha ha ha ha piękny okres przedwyborczy każdy może o kawałek tortu czy kiełbaski poprosić, a władza daje, daje i nie zamyka. Ach jakich to pięknych czasów dożyliśmy, za komuny też kiełbasa przed wyborami była i wyngiel był we wsi.
  Nie tęsknię ale łezka się w oku kręci, jak ta Sabinka się przy ministrze zakręciła…

  • Do ~Rychu, taki lepszy Ryszard~, czegoś nie rozumiesz, nawet jeśli faktycznie miałoby chodzić o wybory i tę „kiełbasę” wyborczą, to bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze, nie przyszło ci to nigdy do tej pustej głowy! … Nie jestem zwolennikiem żadnej z partii, ale najważniejszym dla mnie jest to, że obecnie dba się o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, jeśli teraz tego nie rozumiesz, to nigdy nie zrozumiesz ….

   • Faktem jest że to wurst przedwyborczy.I żadne twoje tzw. odwracanie kota dupą niczego nie zmieni. Takie budowle powinny powstawać bez lizania ministra przez prezydent miasta.

   • Ależ oczywiście, że do mojej pustej głowy zawitała radość iż nie będziemy ginąć na pasach. Niemniej jednak zawszę będę kpił z wypiętych piersi decydentów na tydzień przed wyborami, rzuca się plebsowi gnat, a nóż zadziała. Miałkie i płytkie, a ciemny lud to kupi.
    Takie działania nie są dokonywane na początku kadencji, dlaczego?? No tak na początku się wszystko rozpieprza, w imię zasady TKM.

 2. Do mieszkanca K-Kozla, nie obrazaj Rycha bo slusznie zauwazyl. A o bezpieczenstwo trzeba caly czas dbac. Nie tylko przy wyborach. czekamy na przejscie tunel dla pieszych obok dworca, na kladke dla rowerow w kierunku azot. A nie na figurki koziolkow, fontanny, i inne bezuzyteczne atrakcje.

  • Do ~ps~, tunel jak również kładka dla rowerów są bardzo ważną rzeczą, co do tego nie ma wątpliwości!. Figurki koziołków i fontanna są bezużytecznymi atrakcjami?, a to dlaczego?, przecież poprawią wizerunek miasta, a po remoncie kozielskiego rynku zrobi się jeszcze ładniej. Ale zauważam w tej wypowiedzi bardziej podtekst polityczny, niż merytoryczną dyskusję.

   • Wizerunek miasta ???. 25.05.2019 godz. 01 w nocy okna nie otworzysz taki smrod ?? ty chcesz odor i brod miasta tuszowac „perfumeria” ??? jak fontanny. Obudz sie.

 3. Do@ps. Niby Masz rację, ale TYLKO NIBY?

  Jakoś NIE SŁYSZAŁEM aby takie extra dofinansowania dawało ministerstwo, gdy kręcił TAM lod…. to znaczy … gdy rządził TYM ministerstwem Sławek Nowak (specjalista od zegarków).??

  Czyżby nie było PINIENDZY??? Jak zapewniał Vincent – miszczunio z Bydgoszczu???? ?

 4. Sama wielokrotnie widziałam jak dzieciaki ładowały się tam – nieraz – prosto pod koła, w ogóle się nie zatrzymując i nie rozglądając. Powiedzmy sobie szczerze, że to właśnie maluchy są tu najbardziej zagrożone, bo ruch samochodów na Szkolnej jest najintensywniejszy właśnie wtedy, gdy dzieci idące do szkoły i ze szkoły muszą ją przechodzić… Ciekawe tylko, że wcześniej nikogo z decydentów to nie obchodziło?! Pilniejsze było bunkrowe „muzeum”…

 5. A wszystko przez Kaczyńskiego :)

  Cieszcie się z tego co macie a „kiełbasy wyborczej” nikt nie każe Wam łykać.

 6. z prawdziwą głupotą żadna sztuczna inteligencja nie wygra, każdy kierowca który:
  – wisi na zderzaku
  – gada przez telefon lub piszę sms
  – przekracza dozwoloną prędkość
  – nie zapina pasów
  – nie przepuszcza pieszych i rowerzystów

  to zwykły pospolity IDOTA, który nigdy nie powinien mieć prawa jazdy. Nigdy z takimi debilami nie wsiadajcie do samochodu.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj