Będą dodatkowe patrole policji na ulicach miasta. Gmina przekazała na ten cel 60 tysięcy złotych

11

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji oraz Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla podpisali porozumienie w sprawie finansowania dodatkowych patroli policyjnych. Władze Gminy przeznaczyły na ten cel 60 000 złotych. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.

9 maja br. Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubert Adamek  podpisał porozumienie z Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Panią Sabiną Nowosielską. Porozumienie dotyczy finansowania służb ponadnormatywnych. Gmina przeznaczyła na ten cel 60 000 złotych.

Dzięki tym funduszom w Kędzierzynie-Koźlu będzie więcej patroli. Policjanci będą kierowani do służby przede wszystkim w weekendy i święta w miejscach najbardziej zagrożonych przestępstwami i wykroczeniami szczególnie uciążliwymi dla mieszkańców. Przy planowaniu dodatkowych patroli, uwzględniane będą także sugestie mieszkańców oraz samorządów, a także zgłoszenia przekazywane przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

11 KOMENTARZE

 1. Przestańcie się ośmieszać tymi patrolami,policji nigdzie nie widać – pod pływalnia i za są niepotrzebni ,potrzebni są osiedlach między blokami ,dwa radiowozy na krzyż w całym mieście ,pieszego patrolu to w życiu nie widziałem a parę lat żyje już w tym mieście,nie wspominając o dzielnicowych – to to już wiem gole nie istnieje i nie funkcjonuje,dodatkowe patrole a co weekend pod wiaduktem barierki rozwalone i porozrzucane i porozwalane kosze na śmieci od blachowni po koniec pogorzelca ,już lepiej niech Pani prezydent przeznaczy te pieniądze na jakieś formy rozrywki i wypoczynku dla dzieci .

 2. To już tradycja.Pani Sabina bardzo lubi tę służbę.
  Przez jaki czas,za te 60 tysięcy będą dodatkowe patrole? Miesiąc,rok?
  Ta dotacja oznacza że Policja sobie nie radzi w naszym mieście.Bo jeżeli są konieczne dodatkowe patrole,dotychczasowe nie zapewniały bezpieczeństwa miastu.A jeżeli zapewniały to dodatkowe patrole są niepotrzebne.

 3. Taaa….. Kłamać to my nie nas. Już w ubiegłych latach miasto coś sypnęło ale patroli więcej nie było nooo chyba że dzień. W nocy policja śpi.

 4. A czy wyłożone na ten cel pieniądze przełożą się w jakiś wymierny sposób na wzrost bezpieczeństwa i porządku w mieście, czy będą tylko wydane w ramach hasła o nich?

 5. 60 000 tysięcy złotych to 60 milionów.
  To jest niezły pieniądz. Można 300 mercedesów kupić.
  Czy redaktor ma maturę z matematyki?

 6. Skoro teraz będzie więcej patroli policji, to podpowiadam jak powinni TEŻ pracować – wzorem szpanerskich obiboków ze staży miejskiej 😕

  Te nieroby ze straży miejskiej, głównie harują se w barze „Pszczółka” (na przeciw Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej), czy w barze obok Rynku -Patelni w Koźlu 😆
  Również w Kędzierzynie mają swoje ulubione tego typu miejsca pracy, gdzie se przesiadują …. to znaczy….. pracują do upadłego całymi godzinami 😜

  Poza tym, trudno wyczuć czym zajmują się te lenie i nieroby ze straży miejskiej w miasteczku NIEmożliwości🙄. Ale właściwie to trudno mieć pretensje do tych obiboków 😉

  W końcu harują se PO-dobnie jak ich ukochana WŁADZUNIA zwierzchnia 😎

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj