Beata Menzel została Opolską Kobietą Sukcesu. Jest właścicielką Rachunkowego i Wirtualnego Biura Prosperita.

2

W sobotę 22 lutego w hotelu Mercure w Opolu odbyła się Gala Opolska Kobieta Sukcesu 2020. Jedna z nagród trafiła do Beaty Menzel, która prowadzi w Kędzierzynie-Koźlu wirtualne biuro oraz Biuro Rachunkowe Prosperita.

Jest ambitna, pracowita, zawsze szuka nowych rozwiązań i jest wyjątkowo konsekwentna w działaniu – tak mówią o niej współpracownicy i przyjaciele. Zatrudnia w swoich biurach blisko trzydzieści osób, które opiekują się już ponad 300 firmami. O ofercie i rozwoju Prosperity oraz o przyznanym wyróżnieniu, opowiada Beata Menzel.

– Została Pani laureatką konkursu Opolska Kobieta Sukcesu 2020. Czy jest to dla Pani cenna nagroda?

– Zdobyłam w tym konkursie wyróżnienie w kategorii „Biznes w skali Makro” i nagroda ta ma dla mnie naprawdę bardzo duże znaczenie. To docenienie mojej wieloletniej drogi zawodowej. Równie ważny jest dla mnie czas jej otrzymania, ponieważ zarówno Biuro Rachunkowe Prosperita jak i Wirtualne Biuro Prosperita znajdują się obecnie w fazie dużego rozwoju. Otrzymane wyróżnienie potwierdza tylko dobrze obrany kierunek zarządzania firmą.

– Czym zajmuje się Prosperita?

– Nasze główne biuro znajduje się w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Wojska Polskiego 1. Tylko tutaj zatrudniam 16 pracowników, którzy w ramach biura rachunkowego obsługują zarówno małe firmy, spółki osobowe jak i spółki prawa handlowego. Wyróżnia nas to, że zapewniamy naszym klientom profesjonalną obsługę także w języku niemieckim. Oprócz tego w Kędzierzynie-Koźlu działa też Wirtualne Biuro Prosperita, pod którego adresem przedsiębiorcy mogą zarejestrować i prowadzić swoją działalność. To jednak nie wszystko. Oferujemy również klientom usługi związane z odzyskaniem podatku z zagranicy, a za pośrednictwem naszego biura istnieje możliwość załatwienia: kredytów, leasingów i ubezpieczeń na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach. Nasi klienci chwalą sobie także to, że na miejscu mamy do dyspozycji doradcę podatkowego, kancelarią prawną oraz specjalistów od RODO.

– Proszę opowiedzieć szerzej o usłudze wirtualnego biura?

– To jeszcze trochę mało znana usługa, która cieszy się na rynku stale rosnącym zainteresowaniem. Przedsiębiorca może założyć i prowadzić swoją firmę, rejestrując ją pod naszym adresem. Dla naszych klientów odbieramy korespondencję, a zainteresowani mogą korzystać np. z pokoju konferencyjnego, czy z sali szkoleniowej. Największą korzyścią jest bardzo duża oszczędność na kosztach ponieważ klient nie musi remontować i urządzać i opłacać wynajmowanego lokalu tylko za niewielką opłatą korzysta z naszego adresu i infrastruktury.

– Prosperita jest cały czas w fazie rozwoju?

– Obecnie zatrudniam już blisko 30 osób pracujących w trzech lokalizacjach. Biuro Rachunkowe Prosperita jest obecne już w trzech miastach: w Kędzierzynie-Koźlu, Gogolinie i w Gliwicach. Przy każdym z nich działa też od kilku miesięcy wirtualne biuro, a obecnie jestem w trakcie otwierania kolejnej naszej lokalizacji we Wrocławiu. Cały czas staramy się rozwijać, oferować nowoczesne i kompleksowe usługi oraz zachęcać klientów, aby sprawdzili, co mogą zyskać dzięki naszemu doświadczeniu i bogatej ofercie.

– Biuro Rachunkowe Prosperita przygotowało też atrakcyjną promocję dla nowych klientów?

– Tak, jeszcze tylko do 16 marca, klienci którzy zdecydują się przenieść prowadzenie księgowości do naszej firmy, zapłacą tylko połowę ceny przez dwa pierwsze miesiące. Dbamy jednak też i o stałych partnerów, którzy mogą uczestniczyć w naszym programie rekomendacji i otrzymywać na nasze usługi atrakcyjne rabaty.

– Na koniec proszę opowiedzieć, co leży u podstaw sukcesu, który pani osiągnęła?

– Na ten prawdziwy sukces na pewno przyjdzie mi trochę poczekać. Uważam jednak, że inwestycja w ludzi, nieustanne kształcenie, dążenie do rozwoju ale przede wszystkim wytrwałość, konsekwencja w działaniu i stopniowa realizacja małych celów, mogą przynieść upragnione spełnienie zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Biuro Rachunkowe Prosperita Beata Menzel
Ul. Wojska Polskiego 1
Tel. 500162110, 798966066
https://www.facebook.com/prosperita24
http://prosperita24.eu/

Materiał partnera

2 KOMENTARZE

Skomentuj