Beata Malajka została nowym sekretarzem powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

11

Konkurs na jedno z najważniejszych stanowisk w samorządzie powiatowym wygrała Beata Malajka, która dotychczas była dyrektorem działającego w ramach starostwa Centrum Usług Wspólnych, a wcześniej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Jak określono w uzasadnieniu wyboru „Beata Malajka spełniła wymagania formalno-prawne określone w ogłoszeniu o naborze. Podczas przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej zaprezentowała wiedzę i doświadczenie zawodowe, które pozwoliły komisji rekrutacyjnej najwyżej ocenić jej kwalifikacje na stanowisko sekretarza powiatu”.

Było to drugie postępowanie konkursowe, pierwsze zakończyło się bez wyboru kandydata.

Beata Malajka na stanowisku sekretarza powiatu zastąpiła Dorotę Zasłonkę.

11 KOMENTARZE

  • Widocznie harcerce wisi to i dynda, że pani Zasłonka zwolniona została w tak obrzydliwy sposób.
   Pewnie też dobrze się z tym czuje i z Twoim współczuciem Ryszardzie, wyszedłeś nieco przed szereg.
   Wiesz jak to jest. Wyścig szczurów.

 1. No tak, swój człowiek. Już mnie nic nie dziwi. Pewna instytucja (celowo nie wymienię nazwy) podległa pod Starostwo, podobnie zatrudniła oczywiście zgodnie z przepisami (rozpisując konkurs) osobę na pewne stanowisko. Osoba ta była znajomym szefostwa owej instytucji w związku z tym specjalnie utworzono dla niej stanowisko pracy. I tak właśnie robi się w Naszym kraju to znaczy traktuje się pewną przestrzeń jak swoją własność. Dalej, pracownik ten nic szczególnego nie robił oprócz notorycznego palenia papierosów i instruowaniu szefostwa, jak oszukiwać zatrudnionych pracowników (na niższym szczeblu) co było wdrożone.
  Oczywiście był już w tym wprawiony dzięki poprzednio zajmowanych stanowisk (m.in. księgowy). Także nic dodać, nic ująć.

 2. Czyli znowu „prywatny folwark”. Przestrzeń publiczna to moja własność i nikomu nic do tego…
  Podobnie jest w szkołach naszego miasta. Dzieci, rodzina itp rządzących w nich mają pierwszeństwo, inni mogą się pocałować w dup….

 3. Pani Zasłonka przestała być potrzebna jak przestała być radną miejską.a szkoda. dobry człowiek świetny pracownik. chyba takich w starostwie nie potrzebują jak widać.

 4. Ciekawe ile osób przystąpiło do konkursu i czy przeprowadzono jakiś egzamin? Jak można porównać i ocenić kwalifikacje jeśli występuje tylko jedna osoba, bo nie piszą, że więcej. Dobrze, że ta pani nie jest jeszcze emerytką, bo miałaby szansę dostać się na stanowisko dyrektora ”czystego regionu” i pełnić tę funkcję do końca życia.

  • Nie wiem co masz do tego, że jest emerytką. Spotkaj się, porozmawiaj – zobaczysz że ma dużą wiedzę w temacie, którym się zajmuje.

Skomentuj