Battle of Bastion – street workoutowcy z całej Polski rywalizowali przy kozielskim Orliku

1

W niedzielę w strefie aktywności przy kozielskim Orliku odbyły się zawody w kalistenice „Battle of Bastion” zorganizowane przez sekcję Street Workout z Klubu Sportowego „Koziołek”. Wzięło w nich udział 31 zawodników z całego kraju.

Czym jest kalistenika i Street Workout? Są to nowe, szybko rozwijające się dyscypliny sportowe, które wywodzą się z gimnastyki sportowej. Polegają na wykonywaniu wszelkiego rodzaju elementów siłowych, statycznych i dynamicznych, obrotów, pompek oraz figur.

W niedzielnych zawodach wzięło udział 31 zawodników, wśród nich znaleźli się goście z Bydgoszczy, Rzeszowa, Gliwic, Zabrza, Rudy Sląskiej, Trzebnicy, Swarzędza i nie tylko.

Uczestnicy zawodów mieli do wyboru 3 konkurencje:
– freestyle: zwyciężył Patryk Rachwalski (wicemistrz Polski 2017), drugie miejsce zajął Rafał Rembalski z Zabrza, a na najniższym stopniu podium stanął Nikolas Folcik z Gliwic.

– Wytrzymałość: pierwsze miejsce zajął Kacper Panaś z Rzeszowa, na drugim stopniu podium stanął Krystian Dzikiewicz ze Swąrzędza, a trzeci był Kewin Żwirowicz z Rudy Śląskiej

– Power:
Podkategoria „Pull Up”, w której wygrał Kacper Panaś ze „Street Workout Rzeszów”, drugie miejsce zdobył Krystian Dzikiewicz ze „Swarzędzkich dzików”, a trzecie miejsce wywalczył Śliwiński Bartosz z Trzebnicy.

Podkategoria „Dips” :
Pierwsze miejsce Kacper Panaś z nieprawdopodobnym wynikiem 150 „dipów” pod rząd, drugi był Krystian Dzikiewicz, a trzeci Maciej Surdyka.

Dodatkowo pojawiła się niespodzianka w postaci wyróżnień dla najlepszych z najlepszych w konkurencji freestyle. Wyróżnienie za najlepszą statykę otrzymał Kewin Żwirowicz, wyróżnienie za najlepszą dynamikę otrzymał Olaf Majewski, a wyróżnienie za największą różnorodność zaprezentowanych umiejętności otrzymał Patryk Rachwalski.

Zawodnicy dostali pamiątkowe medale, ciepły posiłek oraz słodkie przekąski, a wygrani także puchary oraz drobne nagrody rzeczowe. Na koniec spośród wszystkich uczestników rozlosowano kilka bardzo ciekawych nagród rzeczowych.

– Impreza została odebrana bardzo pozytywnie, a my już teraz możemy zagwarantować że za rok na pewno ją powtórzymy. Więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć na naszej stronie internetowej streetworkout.kskoziolek.pl, stronie na Facebooku „KS Koziołek – Sekcja Street Workout” oraz na wydarzeniu na Facebooku „Battle of Bastion – Amatorskie zawody w kalistenice” deklarują organizatorzy.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu piekarni „Cichoń”, firmy „Home-Idea” z Ujazdu. Otrzymaliśmy też ogromne wsparcie merytoryczne i rzeczowe ze strony Klubu Sportowego „Koziołek”.

Galeria zdjęć z wydarzenia (kliknij).

1 KOMENTARZ

Skomentuj