Bat na piratów drogowych. Specjalny policyjny zespół „Speed” również na Opolszczyźnie

5

Na terenie całego kraju powstały specjalne zespoły „Speed”. Również w naszym województwie rozpoczęła pracę taka grupa. Jest ona złożona z policjantów ruchu drogowego, wspieranych przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego oraz tych do walki z cyberprzestępczością. Będą oni zwalczać najbardziej agresywne zachowania na drogach.

Policjanci z grupy „Speed” będą kierowani na akcje w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych.

– Funkcjonariusze będą wykorzystywali wszelkie pozyskane informacje, również te z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pod kątem informacji o zjawiskach lub przypadkach stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym – tłumaczą policjanci.

Do zadań każdego z zespołów „SPEED” należy m.in.: ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń, m.in. takich jak przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym w obrębie przejść dla pieszych, a także innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych.

Zespół monitoruje oraz analizuje umieszczane  w Internecie filmy prezentujące notoryczne przekraczanie prędkości przez tych samych sprawców.

W codziennej służbie policjanci z Zespołów „SPEED” będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

5 KOMENTARZE

  1. No to teraz na obwodnicy zapanuje błogi spokój… Może w końcu ktoś przestraszy tych bohaterów, na swoich ryczących motocyklach…

      • Co pewien czas samochody wylatują z tych zakrętów do przydrożnych ogródków, rowów czy na pola. Zakręty dla głupawych kierowców nie są przeszkodą

  2. Zapraszam ten Speed do Bierawy na Dworcową, najlepiej między godziną 8 a 13. Można by powiedzieć że swoje wyścigi mają tu ciężarówki tzw wanny. Warunek – nie oznakowany radiowóz bo o miśkach z radarem to wiedzą wcześniej od innych przez CB.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj