Bartłomiej Mróz przywiózł z mistrzostw w Irlandii Północnej srebrny i brązowy medal

0

Bartłomiej Mróz – zawodnik MMKS Kędzierzyn-Koźle, wspierany przez firmy Grupa Azoty i Atlas – zdobył w Antrim brązowy medal w singla i srebrny w debla w klasie SU5 w Irish Para-Badminton International.

Turniej zgromadził na starcie ponad 150 zawodników. Wśród polskich reprezentantów w Irlandii Północnej zagrali jeszcze dwaj zawodnicy z MMKS – Denis Grzesiuk SL4 i Jakub Sikorski WH1 (wózkarz). Obaj mają dużo krótszy staż zawodniczy od Bartka, a ich starty mają charakter szkoleniowy. Denis grał w singla, zajmując 13 m. oraz w debla, gdzie był 16. Jakub Sikorski zajął odpowiednio: w singlu 13 m., w deblu 13 m., a w mikście 13 m.

Trener MMKS Tomasz Zioło, który jest jednocześnie trenerem kadry narodowej, zaplanował udział całej trójki w mistrzostwach Europy, które odbędą się w październiku w Holandii. Do tego czasu będą trwały przygotowania, które przyczynią się do osiągnięcia przez naszych parabadmintonistów lepszych rezultatów.

Udział zawodników MMKS w zawodach był możliwy dzięki wsparciu przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Bartłomiej Mróz niedawno odwiedził urząd miasta, gdzie odebrał z rąk Sabiny Nowosielskiej nagrodę prezydenta miasta za osiągnięcia sportowe. Przy okazji opowiadał o swoich planach życiowych i zawodniczych. Drugi w rankingu światowym parabadmintonista wybiera się w tym roku na zawody m.in. w Tajlandii, Indonezji i Kolumbii. Wyjazdy finansuje głównie dzięki sponsorom. Zdobył już licencjat na warszawskiej AWF, teraz jest w trakcie studiów magisterskich. Wstępnie omówił z gorącą mu kibicującą prezydent Sabiną Nowosielską pomysł ośmiogodzinnej imprezy badmintonowej dla dzieci ze swoim udziałem.

Źródło: urząd miasta

Skomentuj