Bartłomiej Mróz powrócił z Indonezji z brązowym medalem

0

Najlepszy polski parabadamintonista Bartłomiej Mróz wywalczył brązowy medal w deblu na 2nd Indonesia Para-Badminton International 2015.

Bartek udał się do indonezyjskiego Solo już dwa dni przed rozpoczęciem rozgrywek, by zaaklimatyzować się w innej strefie czasowej. Tym razem zawodnik MMMKS-u Kędzierzyn-Koźle poleciał na zawody bez trenera ze względu na wysokie koszty.

W trwającym trzy dni turnieju wystartowało 70 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu różnych kategoriach. W pierwszym dniu kędzierzynianin rywalizował w singlu, gdzie wywalczył awans do ćwierćfinału. Niestety w tej fazie rozgrywek Bartek natrafił na Malezyjczyka Liek Hou Cheah, aktualnego mistrza świata. Pierwszy set to zażarta walka i zwycięstwo faworyta dopiero na przewagi. W drugiej partii rywal odjechał naszemu zawodnikowi, przekreślając marzenia Bartka o medalu.

Lepiej poszło w rozgrywkach deblowych, gdzie gracz MMKS-u występował z Turkiem Ilkerem Tuzcu. Po dwóch zwycięstwach grupowych z rywalami z Malezji przyszły dwie porażki z gospodarzami imprezy, co ostatecznie przyniosło brązowe medale dla polsko-tureckiej pary.

Teraz zawodnik wspierany przez Grupę Azoty i firmę Atlas przygotowywać się będzie do Mistrzostw Świata, które we wrześniu odbędą się w angielskim Stoke.

Skomentuj