Bardzo duży wzrost liczby zakażeń koronawirusem. W kraju odnotowano też rekordową liczbę zgonów

17

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 6526 nowych przypadkach koronawirusa i 116 przypadkach zgonów, których przyczyną był COVID-19.

To rekordowa liczba zakażeń, jak i zgonów od początku epidemii koronawirusa. Najwięcej nowych przypadków zakażenia potwierdzono w województwie mazowieckim (1188) i małopolskim (1137). Na Opolszczyźnie w ciągu ostatniej doby zdiagnozowano 233 nowe przypadki zakażenia.

W całym kraju potwierdzono aż 116 przypadków zgonów, których przyczyną był COVID-19. W 11 spośród z nich COVID-19 został wykazany jako jedyna przyczyna śmierci pacjenta, pozostali pacjenci mieli choroby współistniejące.

W uzupełnieniu do przekazanych wczoraj danych wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Opolu poinformowała o czterech przypadkach zgonów odnotowanych we wtorek, 13 października na Opolszczyźnie.

17 KOMENTARZE

 1. Ja się dowiedziałem od ministra Sasina, że jednym z problemów w walce z epidemią koronawirusa jest brak zaangażowania części personelu medycznego. Cieszy mnie silna postawa tego rządu, którego wyborcy popierają w ponad 50%.
  Pan Prezydent Duda, Prezydent Wszystkich Polaków wraz z doradczynią córką, już latem ogłosił zwycięstwo nad wirusem.

  • Ciekawe kiedy Prezydent Duda ogłosił zwycięstwo nad wirusem skoro był za głosowaniem korespondencyjnym na co nie chciało się zgodzić PO… jak coś to Morawiecki mówił, że wirus już jest w odwrocie…

   • a masz Grubson nawet dwa:
    Współpraca z prezydentem jest bardzo pozytywna i to, że dzisiaj tak obronną ręką wychodzimy z największej pandemii od 100 lat i największego kryzysu od co najmniej 30 lat, zawdzięczamy świetnej współpracy prezydenta z rządem – oznajmił Morawiecki.
    (…)
    Udało nam się ochronić wiele osób przed koronawirusem, jestem przekonany, że prowadzona przez rząd polityka uratowała życie wielu ludziom – powiedział w piątek w Katowicach prezydent Andrzej Duda. Ocenił, że wychodzimy z epidemii „w miarę obronną ręką”.

    • No i gdzie tu masz, że zwycieżylismy pandemię ?
     Ty widać nie rozróżniasz słowa ”zwyciężylismy” od słów ”wychodzimy, zwyciężamy”.

     Wróć do szkoły i się doucz, bo widać,że nie rozróżniasz czasu teraźniejszego od przeszłego.

     Prezydent Duda nigdy nie powiedział, iż zwyciężylismy wirusa.

     A przekręcanie mojego nicka też o Tobie kiepsko swiadczy.

    • ”Puszysty jesteś Grubson. Latasz po tematach jak pisowczyk po koszulę do Rzeszowa.
     Zjedz fileta, bądź sobą.”

     Akurat jestem chudy więc nawet tu się mylisz :)
     Szukaj dalej cytatu, powodzenia :)

 2. CYTUJĘ:
  „”Na Opolszczyźnie w ciągu ostatniej doby zdiagnozowano 233 nowe przypadki zakażenia.
  W całym kraju potwierdzono aż 116 przypadków zgonów, których przyczyną był COVID-19. W 11 spośród z nich COVID-19 został wykazany jako jedyna przyczyna śmierci pacjenta, pozostali pacjenci mieli choroby współistniejące.””

  Czyli rozumiem, że nieustraszeni patolodzy wykonali WCZORAJ 116sekcji, i we wszystkich tych przypadkach potwierdzili obecność kowida w płucach?
  W bajki wierzyłem, jak byłem mały.
  Co najwyżej można tu mówić o przypuszczeniach.

Skomentuj