Bardzo dobra wiadomość dla pacjentów. Nowe bezpłatne zabiegi w ramach NFZ w klinice Nova

0

Klinika Nova podpisała kolejne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki nim już w listopadzie rozszerzy się zakres dostępnych bezpłatnych zabiegów operacyjnych o laryngologię i ginekologię.

Jak potwierdził Grzegorz Cylok-Sokołowski, dyrektor Kliniki Nova, procedura konkursowa w Narodowym Funduszu Zdrowia w Opolu została zakończona. Klinika wygrała dwa postępowania konkursowe na leczenie szpitalne w ramach chirurgii jednego dnia. Są to ginekologia i laryngologia. Umowy zostały już podpisane. Wykonywanie kontraktów rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku dni.

Pacjenci kwalifikowani będą do zabiegów w gabinetach ambulatoryjnych Kliniki. W Klinice Nova konsultuje obecnie czterech laryngologów i trzech ginekologów. Klinika wyposażona jest w najnowszy sprzęt potrzebny do wykonywania zabiegów oraz wykwalifikowaną kadrę medyczną.

Prezes Kliniki w Kłodnicy Rafał Olejnik wyraził duże zadowolenie z wyników przeprowadzonych przez NFZ postępowań konkursowych. W konkursach startowały cztery inne placówki medyczne z terenu województwa opolskiego, a to Klinice Nova udało się wygrać.

Jego zdaniem jest to docenienie jakości, profesjonalnej kadry medycznej i najnowszego sprzętu, jaki oferuje pacjentom placówka.

Bardzo ważny jest fakt, że nowe kontrakty Kliniki Nova są bardzo ważne z punktu widzenia mieszkańców naszego miasta, powiatu i całego regionu. Nowe kontrakty zwiększą dostępność do bezpłatnej opieki medycznej na najwyższym poziomie.

Rafał Olejnik podkreśla, że Klinika ma doświadczanie w wykonywaniu zabiegów z zakresu ginekologii i laryngologii, gdyż zabiegi wykonywane są komercyjnie regularnie już od kilku lat.

Zakres procedur możliwych do wykonania w ramach chirurgii jednego dnia jest duży i obejmuje wiele zabiegów, w tym operacje migdałków, na które są najdłuższe kolejki.

To kolejne kontrakty operacyjne – po realizowanym od 2014 roku kontrakcie urologicznym.

Klinika Nova zaprasza wszystkich zainteresowanych pacjentów.

Klinika Nova

Ul. Kłosowa 7

Kędzierzyn-Koźle (Kłodnica)

Telefon: 77 70 70 100

www.klinikanova.pl

Skomentuj