Bakteria coli wykryta w wodociągu na terenie gminy Bierawa. Sanepid ostrzega mieszkańców

3

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kędzierzynie-Koźlu, na podstawie badań próbek wody pobranych w ramach monitoringu kontrolnego w dniu 22 marca 2023 roku, stwierdził, że jakość wody nie spełnia obowiązujących wymagań mikrobiologicznych ze względu na obecność bakterii grupy coli.

Problem dotyczy mieszkańców Dziergowic, Solarni i Lubieszowa. Woda z sieci nie nadaje się do bezpośredniego spożycia, wykorzystywania w celach spożywczych, mycia warzyw i owoców oraz kąpieli i mycia zębów. Gmina zorganizowała dla mieszkańców zastępcze punkty poboru wody: w Dziergowicach na parkingu przy kościele, na parkingu przy szkole w Solarni oraz w Lubieszowie przy przystanku autobusowym (skrzyżowanie ulic: Bierawskiej i Okrężnej).

 

3 KOMENTARZE

  1. I tak wygląda światowy dzień wody!!!Czy aż taki problem jest z zakazem wylewania gnojowicy w pobliżu głębinowych ujęć wody?Sami sobie robimy problemy.

  2. Po każdej awarii wodociągu powinien zostać zdezynfekowany i po pozytywnym badaniu dopuszczony do użytkowania. Realia są takie że przepłukują wodociąg w miejscach zabudowania hydrantów i uważają że jest ok.
    Smacznej herbatki Bierawianom
    życzę.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj