Bak ciężarówki był przymocowany pasem transportowym. Kierowca wpadł w Polskiej Cerekwi

10

Kędzierzyńsko-kozielscy inspektorzy WITD zatrzymali we wtorek ciężarówkę czeskiej firmy transportowej. Podczas kontroli ujawniono niebezpieczną usterkę.

Przeprowadzona we wtorek, 25 lutego w Polskiej Cerekwi przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu Oddział Terenowy w Kędzierzynie-Koźlu, kontrola stanu technicznego pojazdu należącego do czeskiego przewoźnika wykazała, że zbiornik paliwa miał uszkodzoną obejmę i został zamocowany za pomocą pasa transportowego.

Usterka ta została zakwalifikowana jako niebezpieczna, powodująca bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i naruszająca wymagania ochrony środowiska w stopni uniemożliwiającym używanie pojazdu w ruchu drogowym. W konsekwencji pojazd został wyeliminowany z ruchu drogowego, a wobec przewoźnika  i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostały wszczęte postępowania administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości – odpowiednio 2000 zł i 500 zł.

10 KOMENTARZE

  1. „kontrola stanu technicznego pojazdu należącego do czeskiego przewoźnika wykazała, że zbiornik paliwa miał uszkodzoną obejmę i został zamocowany za pomocą pasa transportowego” . Nie rozumiem dlaczego został za to ukarany skoro paliwo nie ciekło a że obejma mu się oberwała to zabezpieczył bak paliwa by móc kontynuować jazdę niczemu nie zagrażając tym… Tak samo zabezpiecza się ładunek pasami to teraz Policja też za to karać będzie?? Brak kompetencji i mózgu w tej naszej drogówce…wstyd i Hańba

    • Jeśli, „Usterka ta została zakwalifikowana jako niebezpieczna, powodująca bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i naruszająca wymagania ochrony środowiska w stopni uniemożliwiającym używanie pojazdu w ruchu drogowym” to można wystawić wyższy mandat, więc teraz wszystko co tylko się da jest kwalifikowane jako taka usterka.

  2. Lechu, chyba u Ciebie jest coś z niekompetencją, że o mózgu nie wspomnę…. Z artykułu wynika że to WITD czyli Inspekcja dokonała tej kontroli – gdzie wyczytałeś że Policja ma z tym cokolwiek wspólnego?

  3. I Ok, dalej by jezdzil na tych szelkach wojaka szwejka a tak musi zmienic obejme zbiornika. Tak se ne da pane Havranek!!

  4. A jak wożą drewno z lasu i te długie bale drewna są opasane pasami(mają atest)to kierowcy też będą karani?To co się przydażyło temu kierowcy i on w trybie awaryjnym sobie pomógł by dojechać bezpiecznie do bazy,zabezpieczył bak arestowanymi pasami a nie sznurem lub drutem,został ukarany,a można było sprawdzić czy pasy dobrze i bezpiecznie były zamocowane na zbiorniku.Przecieżt o był incydenatalny przypadek!!!

  5. Krokodyle bez mózgu. Pas wytrzyma więcej i dłużej będzie służył niż przegnite śruby w starych obejmach,no cóż nierdzewna A 4 strasznie podrożała i nie wszyscy wiedzą gdzie to kupić

  6. Jak to fajnie że nasi, rodzimi kerowajce mają bryki w porządku.
    Kiedyś tu czytaliśmy że ukraińska ciężarówka podpadła inspektorom i osoby za to odpowiedzialne poniosły z tego tytułu konsekwencje, a teraz inny innoziemiec, tym razem czeski, poniósł dotkliwe cięgi.

Skomentuj