Badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle podsumowali niezwykle udany sezon

0

Niedawno badmintoniści MMKS Kędzierzyn-Koźle podsumowali starty w 2022 roku. Był to znów bardzo udany rok. Zdobyte trofea i medale zostały zaprezentowane podczas spotkania, w którym uczestniczył pan Waldemar Głogowski, prezes WAK Trans, firmy, która od wielu lat opiekuje się zawodnikami MMKS, wspierając ich starty w zawodach.

Waldemar Głogowski gratulował osiągniętych wyników, które są doskonałą wizytówką klubu i sponsora, przynoszą radość dzieciom i zachęcają kolejne do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportu, nawet w czasie wakacji podczas Letniej Akademii Badmintona. Klub ma pod swoimi skrzydłami ponad 40 młodych adeptów. Najbardziej utytułowanymi młodszymi sportowcami sekcji badmintona są: Oliwia Szczerska, 10-latka, mająca na swoim koncie mnóstwo wygranych zawodów, Kristoph Paczuła – w poprzednim sezonie nr 1 województwa opolskiego w kat. U11 i Weronika Gucwa – wygrywająca turnieje U11, na zmianę z Oliwią. Cała trójka jest również w Kadrze Województwa Juniorów. Wśród starszych zawodników prym wiodą Karol Krzych i Jacek Matula, odnoszący sukcesy w grach podwójnych, każdy w swojej kategorii wiekowej, oraz Barbara Bodnar – zwyciężczyni 3 Opolskich Turniejów w U15.

Klub realizuje też programy skierowane do sportowców z niepełnosprawnościami.  10 zawodników trenuje dzięki programowi Bądź AKTYWNY 2022, zleconemu przez Polski Komitet Paralimpijski a współfinansowanemu przez PFRON. Dwójka wózkarzy Julia Bolibrzuch i Łukasz Dąbrowski, regularnie przywozi z zawodów parabadmintona medale i zyskuje nowe doświadczenia.

– Sukcesy odnoszone przez badmintonistów MMKS, to również efekt posiadania przez klub specjalnej maszyny do nagrywania lotek, zakupionej przez Grupę Azoty. Kontynuując współpracę z tą firmą, badmintoniści  otrzymali grant w ramach programu GRUPA AZOTY START, przeznaczony na nowe dresy i wyjazdy dzieci na zawody oraz na dodatkowe treningi. Główne wsparcie młodych sportowców pochodzi z Urzędu Miasta, dzięki temu dzieci ćwiczą regularnie i startują w wielu turniejach, rozsławiając nasze miasto, a także pojadą latem na obóz sportowy. Wszystkim sympatykom, sponsorom i rodzicom dziękujemy za miniony rok – przekazuje trener Tomasz Zioło.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj