Baba Cup w Kędzierzynie-Koźlu. Panie rywalizowały na kortach tenisowych. ZDJĘCIA

0

Aż 13 deblowych par rywalizowało w sobotę, 4 sierpnia w tegorocznym turnieju Baba Cup, który został zorganizowany przez kędzierzyński Tenis Club pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla.

Pierwsze miejsce w turnieju zdobyły Anna Leśnikowska i Katarzyna Żołnierek-Mazurek z Wrocławia. Drugie miejsce zajęły Małgorzata Frydrych i Anna Śliwińska z Bielska-Białej.

Kędzierzynianki znalazły się na podium w rozegranym turnieju pocieszenia. Pierwsze miejsce zajęła Alina Zygmunt występująca w parze z Natalią Pelczar. Drugie miejsce przypadło Larysie Wypych i Monice Orpel-Śmigielskiej a na najniższym stopniu podium stanęły Wiesława Bandurowska i Justyna Dunal.

– Jesteście niesamowici, bardzo wam dziękuję za udział, świetny turniej – mówiła do uczestniczek i organizatorów Barbara Kowalska, trenerka, była zawodniczka tenisa stołowego i tenisa ziemnego, reprezentantka kraju, wielokrotna mistrzyni Polski i pomysłodawczyni turnieju Baba Cup.

Zawodniczki także nie kryły zadowolenia dziękując za wspaniałą atmosferę zarówno na korcie jak i poza nim – Dziękuję, że mogłam tu przyjechać i zagrać wśród osób które łączy miłość do tenisa – dodała Małgorzata Frydrych, jedna z uczestniczek turnieju.

Dzień wcześniej w godzinach wieczornych w Tenis Clubie można było spotkać się z lekarzami przyjmującymi w Centrum Medycznym Solutaris; dr n. med. Januszem Prokopczukiem oraz dr Ryszardem Pakuło. Specjalnie dla uczestniczek wygłosili oni wykłady na temat profilaktyki choroby wieńcowej oraz o zapobieganiu chorobom onkologicznym. W spotkaniu wzięła udział także prezydent Sabina Nowosielska.

W Kędzierzynie-Koźlu po raz pierwszy odbył się turniej organizowany partnersko z Barbarą Kowalską. Zainteresowanie wydarzeniem pomimo upałów było naprawdę duże, o czym świadczy fakt, iż w turnieju Baba Cup, który odbył się w Warszawie wystartowało zaledwie o cztery pary więcej niż w Kędzierzynie-Koźlu. Barbara Kowalska nie kryła zadowolenia z organizacji turnieju i już zaprosiła wszystkie uczestniczki na kolejne zawody z cyklu Baba Cup, które odbędą się w dniach 7-9 września w Toruniu.

 

Skomentuj