Azoty doczekały się strefy do street workoutu. Inwestycję zrealizowano z budżetu obywatelskiego

3

Rozpoczynająca się wiosna sprzyja aktywności w plenerze. Mieszkańcy osiedla Azoty będą mieli jednak jeszcze jeden powód do ćwiczeń w terenie. Właśnie oddano do użytku całkowicie nową strefę do street workoutu. Zestaw urządzeń jest uzupełnieniem znajdującej się tuż obok siłowni pod chmurką.

Pierwsi chętni już mogą testować konstrukcję, która umożliwia przeprowadzenie treningu opartego na masie własnego ciała. Co bardzo istotne, poza solidnymi drążkami na miejscu pojawiła się bezpieczna nawierzchnia chroniąca przed ryzykiem kontuzji.

To kolejny tego typu obiekt w naszym mieście. O montażu strefy do street workoutu na osiedlu Azoty zdecydowali sami mieszkańcy. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu, który wygrał głosowanie w Budżecie Obywatelskim.

3 KOMENTARZE

  1. Jaki sens jest głosować na wybrane zadanie jak do tej pory na osiedlu Powstańców Śląskich nie wykonali całego zadania z poprzedniego roku, na które ludzie głosowali. Oprócz tężni miała być też zrobiona nawierzchnia gumowana w wybranych miejscach na terenie rekreacyjno sportowym, czyli tam gdzie się ćwiczy a do tej pory jest sama ziemia i kamienie. Wszędzie się kurzy co wiatr zawieje. Opis zadania z 2021r był następujący: Zgłoszone zadanie zakłada dokończenie projektu z 2017 roku i budowę drugiej mini tężni solankowej na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Kośnego. W ramach projektu powinien zostać zagospodarowany teren wokół tężni – postawienie ławek, zabrukowanie chodnika oraz posadzenie wokół całego terenu drzew /krzewów odpornych na działanie solanki. Ponadto projekt zakłada też; nawiezienie nowej ziemi, posadzenie trawy (trawy z rolki) oraz wykonanie nawierzchni gumowej, w wybranych miejscach na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Kośnego. Może redakcja się dowie kiedy mają zamiar to zrobić, bo tężnia była już w kwietniu 2022 a gumowanej nawierzchni nie ma do tej pory i nikt się nie kwapi żeby się za to w końcu zabrać. Minął rok a dalej nie wykonali całego zadania. To są jakieś kpiny.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj