Aż sześć nowych przypadków koronawirusa w naszym powiecie. Zachorowała dwójka nastolatków

0

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 640 nowych zakażeniach COVID-19 i 18 ofiarach śmiertelnych pandemii.

Na Opolszczyźnie nie odnotowano nowych przypadków śmiertelnych pandemii, o 21 wzrosła liczba mieszkańców zakażonych COVID-19. W tej grupie znajduje się aż sześcioro mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Koronawirusa zdiagnozowano u nastolatki i nastolatka, dwóch kobiet w średnim wieku, mężczyzny w sile wieku oraz pani w wieku senioralnym. Ta ostatnia trafiła do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, pozostała piątka chorych przebywa w izolacji domowej. Stan chorych lekarze określają jako dobry.

Aktualne dane ze szpitala przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu w Koźlu przebywa obecnie 32 pacjentów, w tym 30 osób z potwierdzonym zakażeniem, reszta (2 osoby) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie. W całej grupie nie ma dzieci. W szpitalu hospitalizowanych jest 9 mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (stan na środę, 5 sierpnia, godz. 10:35).

W izolacji domowej przebywa 25 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 55 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 107 osób. 25 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Skomentuj