Aż osiem nowych zakażeń koronawirusem w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

10

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano o 259 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 i sześciu ofiarach śmiertelnych pandemii koronawirusa.

Najwięcej, bo aż 195 przypadków zakażenia odnotowano w województwie śląskim, z czego 190 dotyczy pracowników Kopalni Węgla Kamiennego „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju. Opolszczyzna z 14 nowymi przypadkami COVID-19 plasuje się na drugim miejscu pod względem liczby zachorowań.

Aż osiem nowych zachorowań dotyczy mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. – Koronawirus potwierdzono u pięciu kobiet i trzech mężczyzn. Jedna z pań jest w wieku senioralnym, pozostała w sile wieku. Wśród mężczyzn zakażony jest senior, mężczyzn w średnim wieku oraz w sile wieku. Stan wszystkich ww. osób jest dobry, zakazili się lokalnie – informują przedstawiciele urzędu wojewódzkiego w Opolu.

Dwa nowe zachorowania odnotowano w powiecie strzeleckim, po jednym w powiatach: brzeskim, namysłowskim, kluczborskim i krapkowickim.

Aktualne dane dotyczące kozielskiego szpitala przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 43 pacjentów, w tym 35 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (8 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych jest również jedno dziecko (stan na sobotę, 6 czerwca, godz. 10:40).

W izolacji domowej przebywają 32 osoby z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 165 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 105 osób. 139 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

10 KOMENTARZE

 1. A dziś, z udziałem miłościwie nam panującego PAD-a, odbył się wiec w Woli Stalowej. Wszyscy bez maseczek, rączki nie zabezpieczone sobie ściskali. To jak to jest z tym wirusem? Jest, czy może go nie ma? A może już został pokonany? Czy może ludzie w Stalowej Woli mają taką wolę (stalową) że nie dają się wirusowi?

  • Rafał Trzaskowski i jego ekipa podczas swojej kampanii wyborczej (Kraków, Zakopane, Oświęcim itd.) nie używają maseczek. Zresztą ludzie biorący udział w wiecach również. Widać wszyscy z PO-KO są uodpornieni na wirusa, aha zapomniałem wg. PO-KO nie było „Korna Wirus.” zatem po co te maseczki. :)))

  • W „NTO” jest reportaż (kilkadziesiąt zdjęć) z akcji zbierania POdpisów POparcia Trzaskowskiego przez aktyw w Kędzierzynie-Koźlu.
   Cieszy pokazanie na zdjęciach przestrzeganie reżimu sanitarnego i zachowanie odległości bez maseczek. Także przez szefa PO z Kędzierzyna-Koźla. Dobry przykład dla gawiedzi, jak lekceważyć obowiązujące zalecenia sanitarne. Szczególnie PO doniesieniach o zakażeniach w urzędzie miasta.

  • Od ryżego oszusta z Kaszub nikt żadnej maseczki nie chce kupować, bo to zdrajca Polski i Polaków. Miejsce ryżego haratacza w gałę jest w więzieniu.

 2. Osiem nowych zakażeń koronawirusem w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim to pewnie te osoby w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle.

 3. Osiem nowych przypadków z Urzędu Miasta, a zastanawiacie się ile osób faktycznie ma koronowirusa? Wyobraźcie sobie taki eksperyment, bierzemy 100 zdrowych klinicznie osób, robimy testy. 1 osoba na 3 ma koronawirusa i to jest fakt! Nie ma objawów znaczy jest zdrowa i tyle w temacie! Dlaczego tak twierdzę? Otóż przemyślcie jedną rzecz, w polskich szpitalach na kwarantannie przebywa setki pacjentów bezobjawowych, są odizolowani od rodzin, personelu dosłownie wszystkich są w więziennej izolatce 5,7,9 tydzień, test ciągle pozytywny i to też jest Fakt! Dlaczego nikt o tym nie wspomina? Jak długo te osoby mają tam pozostać? Gdyby dwa lata temu zrobiono społeczeństwu test na COVID-19 wyszedł by POZYTYWNY. Wirusy są obecne wśród nas bez przerwy, śmiertelne wirusy przez które umierają ludzie i to jest tragedia ale tak było rok temu, 10 i 100 lat temu. Dla pewnej grupy ludzi złapanie wirusa jest śmiertelne ale to nie on bezpośrednio jest przyczyną zgonu. Panika zrobiła Wam sieczkę z mózgu, zatraciliście umiejętność filtracji wiadomości, z nudów czytacie wszytsko co ktoś napisał bez jakiegokolwiek sprawdzenia danej informacji, bez chwili zastanowienia. A takie osoby które mają problemy logicznego myślenia, obniżone IQ, są w świecie nauki określane są Debilem i to nie jest obelga dla nikogo to takie słowo klucz które w każdym z nas wzbudza emocje tak samo jak wiele innych wykorzystywanych przez media.

  Umierają ludzie bo nie mogą otrzymać pomocy przy innych schorzeniach! Przy akcie zgodu dopisuje się Covid i tak machina się kręci! Nie wierzysz? Idź do szpitala zobacz jak to naprawdę wygląda! To nie jest tekst wyssany z palca tylko opis faktyczny sytuacji oparty na autopsji.

  PS. Do moderatora! Jeśli masz trochę cywilnej odwagi to zostaw tą wiadomość.

  • Ale Ty jesteś ten jedyny oświecony i „mondry”, jaka szkoda, że Kędzierzyn nie żyje tak jakby mógł

Skomentuj