Aż 37 interwencji straży pożarnej. Trwa usuwanie skutków wczorajszych burz. ZDJĘCIA

0

W środę wieczorem nad częścią Opolszczyzny przeszła burza z nawalnym deszczem i silnym wiatrem. Jej skutki odczuliśmy również w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. 

W całym województwie strażacy wyjeżdżali 172 razy do interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy. Na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odnotowano 37 zdarzeń. Większość interwencji dotyczyła usuwania przewróconych i połamanych drzew oraz konarów, które zostały powalone na drogi i blokowały przejazd. Drzewa spadały również na linie energetyczne.

W miejscowości Podlesie uszkodzony został dach budynku mieszkalnego i gospodarczego o powierzchni 90m kwadratowych, w Ortowicach doszło do zalania pomp na terenie kopalni kruszyw. Strażacy także interweniowali w Bierawie, gdzie powalone drzewo zablokowało drogę karetce pogotowia ratunkowego.

Również dzisiaj Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W całym województwie spodziewane są burze z gradem i silny wiatr.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj