Aż 301 nowych zakażeń w Polsce. Zachorowało dwoje nastolatków z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano o 301 nowych przypadkach koronawirusa w kraju i pięciu ofiarach śmiertelnych COVID-19.

To najwyższy wynik w ciągu ostatnich dni. Większość zakażeń stwierdzono w województwie śląskim (182), niepokojące dane napłynęły też z województwa wielkopolskiego, gdzie potwierdzono 84 nowe zakażenia. Na Opolszczyźnie odnotowano osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wśród chorych jest troje mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, w tym dwójka nastolatków. Koronawirusa stwierdzono też u czworga mieszkańców powiatu opolskiego i mężczyzny z Opola.

Aktualne informacje dotyczące sytuacji w szpitalu przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 51 pacjentów, w tym 40 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (11 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych nie ma dzieci (stan na środę, 20 maja, godz. 9:23).

W izolacji domowej przebywa 29 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywają 53 osoby, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywają 122 osoby. 1 osoba objęta jest nadzorem epidemiologicznym.

2 KOMENTARZE

  1. Powinna być informacja jak się nastolatkowie zarazili. Widać całe chmary młodzieży, chodzącej w grupach, czy przesiadującej wspólnie.

  2. Zwłaszcza ,że od przyszłego tygodnia w szkołach mogą odbywać się konsultacje a w czerwcu matury i egzamin ośmioklasistów. Młodzież już od dawna zachowuje się jakby miała wakacje.

Skomentuj