Az 25 medali przywieźli do Kędzierzyna-Koźla pływacy z Swim Team MOSiR. Sukces na zawodach w Dobrodzieniu

1

Wspaniała inauguracja sezonu zawodników Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle. Nasi młodzi pływacy przywieźli z zawodów w Dobrodzieniu aż 25 medali, na ich szyjach zabłysło złoto, srebro i brąz. Konkurowali z zawodnikami z 11 klubów z Polski i Ukrainy.

W sobotę 8 października w Dobrodzieniu odbyła się XVI edycja zawodów o „Puchar Burmistrza Dobrodzienia”. W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników z 11 klubów z Polski i Ukrainy. W tym zawodnicy z klubu Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle, uczniowie PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Nasi pływacy zajęli III miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając łącznie 25 medali (11 złotych, 10 srebrnych i 4 brązowe krążki).

Najlepszymi zawodnikami imprezy w Dobrodzieniu zostali Olga Matyjasek w roczniku 2010, Karolina Majka w roczniku 2012 oraz Jeremiasz Lecht w roczniku 2012. Organizatorzy przygotowali olbrzymią ilość nagród dodatkowych, losowanych wśród wszystkich uczestniczących w pucharze zawodników. Sprawiło to ogromną radość dzieciom, bo z zawodów prawie każdy z nich wyjechał z jakimś prezentem.

Poprawiono wiele rekordów życiowych, co bardzo dobrze wróży na inaugurację sezonu 2022/2023. Podczas gdy młodsi walczyli w Dobrodzieniu, starsi zawodnicy reprezentowali barwy Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle na Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego – Puchar Sprintu w Raciborzu. To bardzo intensywne i trudne zawody, które rozgrywane są w formie eliminacji i finałów. Rywalizacja w finale Pucharu Sprintu odbywa się w dwóch grupach utworzonych na podstawie eliminacji aż do wyłonienia zwycięzców grup. Po każdym wyścigu odpadało dwóch zawodników. Zwycięzcy grup walczyli o zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku.

Drużyna Swim Team MOSiR w składzie: Liliana Gorska, Lena Kużaj, Oskar Moszyk, Amadeus Gohla, Kamil Gohla oraz Szymon Skrzypiec, wielokrotnie pływała w półfinałach i finałach, poprawiając swoje rekordy życiowe. Półfinał 50 metrów stylem grzbietowym: Lena Kużaj, Amadeus Gohla, Oskar Moszyk, Szymon Skrzypiec. Półfinał 50 metrów stylem klasycznym : Gorska Liliana, Kamil Gohla, Amadeus Gohla FINAŁ 50 metrów stylem klasycznym: Szymon Skrzypiec II miejsce. Półfinał 50 metrów stylem motylkowym: Liliana Gorska, Gohla Kamil. FINAŁ 50 metrów stylem zmiennym: Szymon Skrzypiec V miejsce.

Na uwagę zasługuje również jeden z zawodników Mateusz Kuterski, który wystartował w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce. W zawodach ścigała się cała krajowa czołówka. Mateusz we wszystkich swoich startach ( w kategorii młodzik) plasował się w pierwszej dziesiątce. W sztafecie 4×50 metrów z pasem ratowniczym, wraz z kolegami z drużyny MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle zdobył V miejsce.

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj