Aż 21 nowych zachorowań w województwie, w Opolu zmarła 86-letnia kobieta

1

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 319 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 6 ofiarach śmiertelnych pandemii.

W województwie opolskim odnotowano 21 nowych zachorowań oraz jeden zgon, którego przyczyną był COVID-19. W Opolu zmarła 86-letnia kobieta z powiatu oleskiego. Jak informują służby sanitarno-epidemiologiczne, pacjentka była obciążona chorobami współistniejącymi.

Wśród 21 pacjentów wykazanych w dzisiejszym raporcie nie ma mieszkańców naszego powiatu. Aż 13 spośród nich to podopieczni DPS w Kietrzu. Urząd wojewódzki poinformował też o 15 ozdrowieńcach – również w tej grupie nie ma mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Aktualne informacje dotyczące sytuacji w kozielskim szpitalu przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu w Koźlu przebywa obecnie 28 pacjentów, w tym 26 osób z potwierdzonym zakażeniem, w tej grupie jest jedno dziecko, reszta (2 osoby) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, nie ma w tym gronie dzieci (stan na sobotę, 27 czerwca, godz. 10:40).

W izolacji domowej przebywa 47 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywają 44 osoby, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 98 osób. 17 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

 

1 KOMENTARZ

  1. Może zamiast pisać o plandemii, dacie znać co z tymi bakteriami coli w naszej wodzie? Bo o tym jakoś się nie mówi, tylko świrus…

Skomentuj