Aż 100 tys. zł z Unii na laptopy dla uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat

1

Samorząd powiatowy zdobył dla swoich szkół prawie 100 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej i przeznaczone zostaną na zakup laptopów do zdalnego nauczania.

Powiat Kędzierzyńsko–Kozielski złożył wniosek w Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w ramach realizacji projektu pn. ,,Zdalna Szkoła”, który został rozpatrzony pozytywnie. Jednostce Samorządu Terytorialnego przyznano środki finansowe w wysokości prawie 100 tys. zł z przeznaczaniem na zakup 34 laptopów wraz z niezbędnymi akcesoriami i oprogramowaniem.

Sprzęt komputerowy posłuży młodzieży powiatu do zdalnego kształcenia, które zostało wprowadzone w związku z zamknięciem jednostek oświatowych. Zakupione laptopy w ramach programu ,,Zdalna Szkoła” zostaną przekazane siedmiu szkołom prowadzonym przez Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski oraz dwóm szkołom prowadzonym przez inne organy, niż nasza jednostka (Liceum Ogólnokształcące Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu oraz Zespół Niepublicznych Szkół w Kędzierzynie-Koźlu „Mały Książę”).

Wielu uczniów powiatu posiada ograniczony dostęp zarówno do komputerów, jak i Internetu. W sumie samorządom w kraju przekazane zostanie 186 mln zł.

Źródło: starostwo powiatowe

1 KOMENTARZ

  1. AŻ?! Najtańszy, BEZ ZAINSTALOWANEGO SYSTEMU (!) kosztuje ok. 2 tysięcy. Taki jest uczniowi do niczego nieprzydatny. To ok. 50 sztuk… Proszę mnie nie rozśmieszać! Do „zdalnego” nauczania dwóch klas wybrańców?!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj