Awaria tężni solankowej na Pogorzelcu. Już za niedługo wróci do normalnego działania

6

Mieszkańcy Pogorzelca i miłośnicy osiedlowych inhalacji na tężni solankowej muszą uzbroić się w cierpliwość. Niedawno otwarta instalacja w pobliżu Domu Dziennego Pobytu nr 5 przy ulicy Kościuszki uległa awarii.

Do redakcji zgłosiła się pani Irena, która zwróciła uwagę na problem z funkcjonowaniem tężni solankowej.

– Jesteśmy zadowoleni z tej inwestycji. Jest to miejsce gdzie można usiąść, zrelaksować się i pooddychać zdrowym powietrzem. Mieszańcy są zaniepokojeni, że od jakiegoś czasu solanka nie spływa po gałązkach. Nie wiem, gdzie zgłosić ten problem, ponieważ na tablicy informacyjnej widnieje tylko numer do straży miejskiej, która odpowiada za bezpieczeństwo, a nie funkcjonowanie tężni – opowiada pani Irena.

Wybraliśmy się we wskazane miejsce. Rzeczywiście, z tężni solankowej nie spływała po gałązkach tarniny solanka. Poinformowaliśmy o tym fakcie urząd miasta. Z uzyskanych informacji wynika, że tężnia solankowa jest na gwarancji, a firma, która za nią odpowiada, w najbliższym czasie usunie usterkę.

– Każdą awarię tężni solankowej można zgłosić do wydziału ochrony środowiska w urzędzie miasta oraz straży miejskiej, która nas o tym fakcie powiadomi – informuje Piotr Pękala, rzecznik prasowy magistratu.

6 KOMENTARZE

  1. Mieszkam obok i widzę jak gówniarze przy tężni się „bawią”. Policja nic sobie z tego nie robi…Żenada i złość. Jakoś na Piastach jest tyle lat i działa. Tam jakby inna mentalność ludzi

    • Gówniarze „bawiący” się przy tężni, są dziećmi równie gówniakowych rodziców, którzy nie potrafili, czy którym nie chciało się wychować swoich gówniaków w poszanowaniu dla wspólnej własności.
      Chciałbyś policjanta postawić do pilnowania każdego obiektu?

  2. Od razu przed uruchomieniem mówiłem o dwóch kamerach, wszyscy znają patologię z Pogorzelca i nie odbiega ona znacząco od targowej.

Skomentuj