Awaria inteligentnego przejścia dla pieszych w Koźlu. System oświetlenia nie reaguje prawidłowo

1

Ostrzega kierowców i zmniejsza ryzyko wypadku. Po ponad czterech latach system inteligentnego przejścia dla pieszych przy ulicy Ignacego Łukasiewicza w Koźlu przestał prawidłowo działać. 

Pierwsze inteligentne przejście dla pieszych w Kędzierzynie-Koźlu powstało pod koniec 2018 roku na ulicy Łukasiewicza. Bezpośrednio przed dojazdem do zebry jezdnia została pokryta specjalnym materiałem, który zwiększa przyczepność kół pojazdów, skracając tym samym drogą hamowania. Na bocznych krawędziach pasów zamontowano „kocie oczka”, które świecą się w momencie zbliżania się pieszego do przejścia.

W ostatnich dniach z redakcją skontaktowali się czytelnicy, wskazując, że system oświetlenia przejścia dla pieszych nie działa prawidłowo. Jak wskazują, przejście pozostawało oświetlone, jednak inteligentne „kocie oczka” nie reagowały na wejście pieszego lub włączały się w chwili jego zejścia z pasów. Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta, który zarządza odcinkiem drogi.

– Miejskie służby podjęły już działania w związku z pojawiającymi się czasowymi problemami technicznymi oświetlenia znajdującego się przy przejściu dla pieszych na ul. Łukasiewicza. Zaistniała sytuacja została zgłoszona do wykonawcy, który zobowiązany jest do usunięcia usterki w ramach obowiązującej gwarancji bez dodatkowych kosztów ze strony gminy – informuje Piotr Pękala z Urzędu Miasta.

1 KOMENTARZ

  1. Inteligentne przejście dla pieszego zamiast inteligentnego pieszego.Ha ha ha ha ludzie głupsi od kurczaka bez głowy,przez ulicę nie potrafią przejść.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj