Awanse i odznaczenia dla funkcjonariuszy na setną rocznicę powstania Policji Państwowej. ZDJĘCIA

0

W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się uroczystości setnej rocznicy powstania Policji Państwowej. W apelu wzięli udział samorządowcy, duchowni, a także przedstawiciele samorządu służb mundurowych.

Tegoroczne obchody święta policji miały wyjątkowy charakter. Przybyłych na uroczystości gości przywitał komendant powiatowy.

– Sto lat temu uchwałą sejmu Rzeczpospolitej Polskiej została utworzona Policja Państwowa. W Kędzierzynie-Koźlu to my dzisiaj obchodzimy to święto. Jestem szczególnie zaszczycony, że mogę podziękować swoim policjantom za służbę, zaangażowanie, poświęcenie i wykonywanie swoich obowiązków bez jakichkolwiek przeszkód – mówił młodszy inspektor Janusz Hencel.

Uroczystość była okazją do wyróżnienia najlepszych funkcjonariuszy. Komendant powiatowy wraz z zastępcą komendanta Wojewódzkiej Policji w Opolu inspektorem Rafałem Stanisławskim wręczyli mianowania na wyższe stopnie aż 62 kędzierzyńskim policjantom. Odznaczeni odznaką honorową zostali również emeryci policyjni, jak i osoby cywilne za szczególne zaangażowanie i współpracę na rzecz policji i związków zawodowych.

– Rok 2019 to dla naszej formacji wyjątkowa data, dlatego też Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów wyróżnił 53 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu okolicznościowymi medalami z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej – dodaje komisarz Magdalena Nakoneczna.

W dzisiejszych uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządu na czele ze starostą Małgorzatą Tudaj, prezydent Sabiną Nowosielską i wójtami gmin wiejskich naszego powiatu, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz organizacji z miasta i powiatu. Goście mieli okazję skosztować okolicznościowego tortu, którym częstował komendant powiatowy Janusz Hencel.

Skomentuj