Automobilklub zorganizował spotkanie z seniorami, podczas którego rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze

4

Przedstawiciele Automobilklubu z Kędzierzyna-Koźla oraz policji spotkali się z seniorami w Ośrodku Szkolenia Kierowców „Zielnik”. Była to okazja, aby przypomnieć osobom starszym o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drodze.

Prelegenci omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w roli zarówno kierowcy, jak i pieszego, zwracając między innymi uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w obrębie przejść. Podkreślili też, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

– Na spotkanie zaprosiliśmy seniorów z Kędzierzyna-Koźla, aby poinformować ich o automobilklubie oraz jego strukturach, a także o nowych przepisach i bezpieczeństwie na drogach. Ponieważ gościmy w Ośrodku Szkolenia Kierowców, została przygotowana prezentacja zwrócona do seniorów w zakresie bezpieczeństwa – mówił Wojciech Kluk, wiceprezes Polskiego Związku Motorowego w Opolu.

4 KOMENTARZE

  1. Chwalebna inicjatywa, ale dobrze byłoby też gdyby np. policja wraz przedstawicielem banku zorganizowali także spotkanie dla seniorów jak nie dać się oszukać i stracić pieniądze. Zresztą nie tylko dla seniorów przydałyby się takie informacje, czas najwyższy w mediach (tv, radio, internet) zorganizować szeroko zakrojoną, przemyślaną kampanię, ilustrowaną przykładami, scenkami przemawiającymi do ludzi, gdzie byłyby przedstawiane różnego rodzaju metody wyłudzeniach naszych danych, czy też kradzieży naszych pieniędzy i to jak powinniśmy reagować w takich sytuacjach.

  2. No brawo za akcję, tylko gdzie można było się o niej dowiedzieć? Przecież widać że coś nie halo było o wiadomo o spotkaniu, a szkoda bo duuuuuzej grupie emerytów i nie tylko przydałoby się uświadomienie jakim są zagrożeniem na drodze jak i na przejściach.

Skomentuj