czwartek, 19 września 2024 18:14

Pracowity tydzień pływaków MMKS: seria startów i kolejne medale dla kędzierzynian. ZDJĘCIA

Niezwykle pracowicie spędzają ostatnie dni przed końcem roku szkolnego zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle. W poniedziałek i wtorek (3-4 czerwca), 11 zawodniczek i zawodników wystartowało w II rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich (rocznik 2007) w Dąbrowie Górniczej.

W koalicji klubów śląskich drużynowo kędzierzynianie zajęli bardzo wysokie 4. miejsce. Znakomicie w tej imprezie pływała Natalia Skrzypczak zdobywczyni złotego medalu w konkurencji 200m st. klasycznym i srebrnego medalu na dystansie 100m st. klasycznym oraz Jakub Trojnar, który także wywalczył brązowy medal na 200m st. klasycznym. Pozostali zawodnicy spisywali się znakomicie, poprawiając wiele rekordów życiowych. Bardzo brakowało najwyżej notowanego kędzierzyńskiego zawodnika w tabelach PZP, kontuzjowanego Szymona Skrzypca.

Natomiast w piątek i sobotę (7-8 czerwca) aż 38 zawodników MMKS-u wzięło udział w Letnich Mistrzostwach Okręgu Opolskiego, które odbyły się na pływalni „Wodna Nuta” w Opolu. Niestety również tam nasi pływacy nie mogli wystąpić w optymalnym składzie, ponieważ z powodu kontuzji nie uczestniczyły w zawodach Anna Kempa, Paulina Budzińska, a z powodu wyjazdu na Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, kolejnych kilku znakomitych zawodników. Mimo tego kędzierzynianie zdobyli w Opolu aż 96 medali, co było bardzo dobrym wynikiem.

W tym samym czasie odbywały się w Szczecinie wspomniane Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, w których przewodnią rolę odgrywali zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle. Miło nam poinformować, że występując w barwach MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle Maksymilian Topolnicki został Mistrzem Polski na dystansie 100m z przeszkodami w kategorii młodzika. Również Mistrzem Polski został Maciej Matyjasek, który zwyciężył w kategorii junior na 200m z przeszkodami. Ponadto medale zdobywali Wojciech Osowski – brązowy (junior młodszy 100m z przeszkodami) kilkukrotnie Maksymilian Topolnicki i Maciej Matyjasek.

Wielkie brawa dla zawodników MMKS Kędzierzyn-Koźle, za wytrwałość i walkę do końca. Informujemy także, że gdy większość dzieci i młodzieży będzie odpoczywać wielu naszych zawodników przygotowywać się będzie do lipcowych Mistrzostw Polski w pływaniu.