poniedziałek, 23 września 2024 01:24

Dominacja "Dwunastki" trwa. Lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla najlepsi w województwie

Na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu w środę odbyły się drużynowe Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zawody zostały zdominowane przez zawodników z PSP 12 z Kędzierzyna-Kożla, którzy byli bezkonkurencyjni w kategorii chłopców zdobywając 1. miejsce i awansowali po raz jedenasty z rzędu do finału krajowego. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Saczko i Adama Cibisa zdobyła 1621 punktów wielobojowych, co daje duże szanse na miejsce w pierwszej trójce finału krajowego, który odbędzie się 15 czerwca w Białymstoku (w 2015 roku uczniowie "Dwunastki" wywalczyli tytuł mistrzów Polski, w latach:2014, 2016 i 2017 zawody kończyli ze srebrnymi medalami).

Bardzo dobrze zaprezentowały się też dziewczęta z PSP12, które również zdobyły 1. miejsce i o ponad 530 punktów wyprzedziły drugi zespół z PSP 3 Zdzieszowice. Reprezentacja dziewcząt po raz drugi wystąpi w finale krajowym.