czwartek, 19 września 2024 04:07

Świetny wynik Ewy Komander na zawodach triathlonowych Enea Challenge Poznań

Reprezentująca barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle triathlonistka jako szósta kobieta minęła linię mety. To kolejny świetny występ naszej zawodniczki w tym sezonie.

Enea Challenge Poznań to największe zawody triathlonowe w Polsce. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział ponad 3500 zawodników z 29 krajów świata. Na dystansie średnim, gdzie rywalizowała kędzierzynianka ścigało się blisko 1100 zawodników, którzy mieli do pokonania 1900 metrów pływania w Jeziorze Maltańskim, 90-kilometrową trasę rowerową oraz półmaraton, który prowadził wokół poznańskiej Malty. Zawodnicy mieli utrudnione zadanie za sprawą silnego wiatru.

Reprezentująca barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Ewa Komander zajęła bardzo wysokie 46. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Nasza zawodniczka na metę dotarła jako szósta kobieta i druga Polka w imprezie. Wśród pań zwyciężyła Niemka Diana Riesler, która wyścig ukończyła z czasem 4 godzin, 21 minut i 33 sekund. Przed naszą reprezentantką na metę wbiegły jeszcze dwie Czeszki, Łotyszka i Polka Ewa Bugdoł. Kędzierzynianka pokonała wyczerpującą trasę w czasie 4 godzin, 33 minut i 3 sekund, tracąc równe pięć minut do najniższego miejsca na podium.