niedziela, 22 września 2024 04:27

Sukces zapaśników Olimpijczyka. Zdobyli sześć medali na międzynarodowych zawodach

W sobotę, 8 września Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny był gospodarzem międzynarodowego turnieju zapaśniczego imienia Wiktora Zarzeckiego. Z dobrej strony pokazali się reprezentanci naszego miasta, którzy przed własną publicznością zgarnęli kilka medali.

Była to już 22. edycja turnieju, który zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk z Kędzierzyna-Koźla. Nasi młodzi zawodnicy po raz kolejny wygrali te zawody wraz z trenerem Sebastianem Zolichem. Olimpijczyk wygrał drużynowo przed Unią Racibórz i Tytanem Katowice.

Medale indywidualnie zdobyli: kategoria żacy do 25 kg Igor Jurczyga - 2. miejsce,  Krzysztof Zolich - 3. miejsce. Dzieci do 44kg Krzysztof Kostyński - 1. miejsce, młodzicy 40kg Mateusz Alot - 1. miejsce, kategoria +66kg Marcin Jędrzejczyk - 1. miejsce.