piątek, 20 września 2024 02:45

Zaksa pokonała MKS Będzin i zapewniła sobie pierwsze miejsce na koniec rundy zasadniczej

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odniesli 25 ligowe zwycięstwo. Mistrzowie Polski pokonali we własnej hali ekipę MKS-u Będzin 3:1 i na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej zapewnili sobie wygraną w tej części rozgrywek.

Starcie mistrza Polski z jedenastą w tabeli ligi ekipą z Będzina nieoczekiwanie rozpoczęło się od wygrania seta przez MKS. Gospodarze obronili kilka setboli i sami mieli dwie szanse, aby rostrzygnąć seta na swoją korzyść, ale nie wykorzystali ich. Przy stanie 28:27 dla naszego zespołu w siatkę zaserwował Wiśniewski, a następnie Buszek pomylił się w ataku. W kolejnej akcji rywale wyprowadzili skuteczną kontrę i wygrali do 28.

W drugim secie podrażnieni gospodarze wzięli sprawy w swoje ręce. Zaksa zdecydowanie dominowała na parkiecie nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Gospodarze zasłużenie wygrali do 18 i doprowadzili do remisu.

W kolejnej odsłonie podopieczni Fefe mieli już pięć oczek przewagi i wydawało się, że będzinianie nie podniosą się. Ambitni goście zdołali jednak odrobić dystans i przez chwilę wyszli nawet na prowadzenie. W końcówce górę wzięło jednak doświadczenie mistrzów Polski, którzy zwyciężyli do 23.

Przyjezdni kontynuowali dobrą grę w czwartym secie od początku wypracowując sobie kilkupunktową przewagę. Kędzierzynianie nie mieli jednak ochoty na granie pięciu setów. Kilka skutecznych kontrataków pozwoliło na skrócenie dystansu do gości, a po asie serwisowym Bieńka na tablicy wyników był wynik 17:17. W końcówce Zaksa udowodniła swoją wyższość nad przeciwnikiem, sięgając po 25. zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. Gospodarze na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie zwycięstwo w tej częsci rozgrywek i mogą w spokoju przygotowywać się do obrony mistrzowskiego tytułu.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin 3:1 (28:30, 25:18, 25:23, 27:25).