piątek, 20 września 2024 02:51

Zaksa nie zwalnia tempa. Kędzierzynianie w trzech setach ograli Effectora Kielce

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnieśli 24 zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi. Nasz zespół bez problemów pokonał w Kielcach miejscowego Effectora i na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego ma aż osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem Asseco Resovii Rzeszów.

Od początku spotkania w hali Legionów inicjatywa należała do naszego zespołu, który bardzo szybko wypracował sobie przewagę nad gospodarzami. Mistrzowie Polski byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrali do 19.

Początek drugiej odsłony to lepsza postawa miejscowych, przez co kibice oglądali bardziej zacięte widowisko. Do czasu. Od stanu 7:6 dla Effectora kolejne pięć punktów zdobyła Zaksa ponownie stawiając się w komfortowej sytuacji. Gospodarze nie byli w stanie zagrozić kędzierzynianom, którzy ponownie zwyciężyli do 19.

Świetna gra Zaksy była kontynuowana w trzecim secie. Gospodarze mimo starań nawet przez chwilę nie zagrozili naszemu zespołowi. Kędzierzynianie zwyciężyli do 15, a cały mecz 3:0 i na trzy spotkania przed zakończeniem sezonu zasadniczego mają aż osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem Asseco Resovii Rzeszów.

Effector Kielce - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 19:25, 15:25).