piątek, 20 września 2024 02:59

Kolejne pewne zwycięstwo Zaksy. Rywale z Bielska-Białej pokonani w trzech setach

Kolejne przekonujące zwycięstwo zapisali na swoim koncie siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Nasz zespół bez straty seta rozprawił się z ekipą BBTS Bielska Białej.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem meczu, ale niżej notowani goście rozpoczęli bez kompleksów, z dobrej strony prezentując się w początkowej fazie spotkania w hali Azoty. Wyrównana walka trwała do stanu 19:19, wtedy podopieczni Fefe wrzucili wyższy bieg i zostawili bielszczan w tyle wygrywając do 22.

Drugą partię goście rozpoczęli fatalnie i już po kilku minutach na tablicy widniał wynik 6:0 na korzyść mistrzów Polski. Z upływem czasu obraz gry nie zmieniał się - Zaksa górowała nad rywalem w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła czego efektem było zwycięstwo różnicą aż 16 oczek!

Gracze z Bielska Białej zdołali podnieść się w trzeciej odsłonie i do połowy seta walczyli z faworyzowaną Zaksą jak równy z równym. W końcowej fazie seta ponownie górę wzięło jednak doświadczenie naszej drużyny, która odnotowała kolejne w pełni zasłużone zwycięstwo.