piątek, 20 września 2024 04:54

Finał miejskiej ligi amatorów koszykówki. Spocone Naleśniki zwycięzcami rozgrywek. ZDJĘCIA

Niezwykle emocjonujący przebieg miało finałowe spotkanie miejskiej ligi amatorów w koszykówce. Najlepszą drużyną tegorocznych rozgrywek okazała się ekipa Spoconych Naleśników, która w decydującym starciu pokonała Budiki.

Finałowe starcie tegorocznych rozgrywek miejskiej ligi amatorów trzymało w napięciu aż do końcowej syreny. O złote medale walczyły ekipy Spoconych Naleśników i Budików. Lepiej w mecz weszli ci drudzy, którzy po dwóch kwartach prowadzili 23:14 i wydawało się, że rywale nie zdołają odrobić strat.

Jeszcze na 11 minut przed końcem spotkania przewaga Budików wynosiła 10 punktów. Naleśniki nie zamierzały jednak tanio sprzedawać skóry. Dzięki dobrej końcówce trzeciej kwarty udało im się zniwelować stratę do Budików, która przed ostatnią odsłoną wynosiła sześć oczek.

Czwarta kwarta to koncert gry w wykonaniu Spoconych Naleśników, którzy bardzo twardo grali w defensywie, pozwalając przeciwnikom na zdobycie zaledwie czterech punktów. Do tego byli skuteczni w ataku, co przełożyło się na zwycięstwo 36:33. Najskuteczniejszym graczem w zespole zwycięzców był Zbigniew Duchnowicz, który zdobył 19 punktów. W zespole pokonanych 14 oczek na swoim koncie zapisał Mateusz Łukaszczykiewicz, który został wybrany najlepszym zawodnikiem ligi.

Puchary i medale najlepszym ekipom ligi wręczali wiceprezydent miasta Artur Maruszczak i Zenona Kuś, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu, który był organizatorem rozgrywek.