czwartek, 19 września 2024 23:27

Zaksa lepsza w meczu na szczycie! Kędzierzynianie pokonali Indykpol AZS Olsztyn. ZDJĘCIA

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnieśli trzynaste zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Fefe w hitowym starciu Plus Ligi pokonali ekipę Indykpolu AZS Olsztyn 3:1 i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Początek spotkania należał do Zaksy, która w pierwszych minutach lepiej prezentowała się od olsztynian. Z upływem czasu goście zaczęli grać coraz lepiej, a w zespole Zaksy zaczęły mnożyć się błędy. W końcówce ekipa z Olsztyna wykorzystała słabą postawę miejscowych i bezlitośnie wypunktowała rywali, wychodząc tym samym na prowadzenie.

W kolejnym secie gospodarze wrócili do swojego rytmu i pokazali, że nie zamierzają łatwo sprzedawać skóry. Zaksa grała dobrze nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł i zwyciężyła do 21.

Losy trzeciej partii rozstrzygnęły się w samej końcówce seta. Wcześniej oba zespoły toczyły bardzo zacięty bój. Kędzierzynianie od stanu 19:21 zdobyli sześć punktów z rzędu, nokautując przeciwnika.

Ekipa z Olsztyna pokazała charakter w czwartej partii. Gracze Indykpolu od początku tego seta grali bardzo skoncentrowani i szybko wyszli na prowadzenie. Zaksie udało się kilka razy dojść rywala, ale olsztynianie za każdym razem potrafili odbudować przewagę. Przy stanie 18:21 o czas poprosił Ferdinando de Giorgi. Przerwa podziałała i nasz zespół błyskawicznie odrobił straty. W końcówce mistrzowie kraju zachowali więcej spokoju i zwyciężyli do 22, a cały mecz 3:1.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (21:25, 25:21, 25:21, 25:22)