piątek, 20 września 2024 00:01

Zaksa pokonała Lotos Trefl Gdańsk i umocniła się na pozycji lidera PlusLigi. ZDJĘCIA

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle nie zwalniają tempa. Dziś podopieczni Fefe pokonali na własnym parkiecie ekipę Lotosu Trefl Gdańsk 3:0. Tym samym kędzierzynianie umocnili się na pozycji lidera PlusLigi.

Spotkanie z groźną ekipą z Gdańska rozpoczęło się od oficjalnej prezentacji Pucharu Polski. Następnie na parkiecie rozgorzała twarda walka. W pierwszym secie rywale z Gdańska stawiali zacięty opór Mistrzom Polski, którzy dopiero w końcówce zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali do 22.

Zgoła inny wymiar miała druga partia, w której Zaksa dominowała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, pokonując rywali do 15. Gdańszczanie nie potrafili podnieść się po takim wyniku i w trzecim secie ponownie dominowali gospodarze, którzy wygrali do 16, a całe spotkanie 3:0.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:25, 25:16)