Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 06:30
Reklama
Reklama
Reklama

Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec?

Pracując za granicą warto znać swoje prawa i obowiązki. Jednym z takich praw jest zwrot podatku. Nawet jeśli przez chwilę w ciągu danego roku pracowałeś lub pracowałeś za granicą, np. w Niemczech przysługuje ci zwrot pobranego podatku. Jak go uzyskać, jakie dokumenty wypełnić? Tym nie musisz się martwić, jeśli zlecisz to specjalistom. Jak to jest możliwe?
Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • kto może uzyskać zwrot podatku z Niemiec
  • ile mamy czasu na rozliczenie podatku z Niemiec
  • jak poprosić specjalistę o pomoc w zwrocie podatku z Niemiec

Osoby pracujące muszą rozliczać się z podatku zarówno pracując w Polsce jak i za granicą. O ile w Polsce jest nam łatwo dotrzeć do zasad prawnych i samemu wypełnić zeznanie podatkowe, to za granicą może to być o wiele trudniejsze. Dlatego warto zlecić taką sprawę osobie, która wie, jak ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec. Nie musi to być firma działająca w Niemczech. Działają takie firmy na terenie naszego kraju i mają swoje filie w wielu miejscach. Dlatego tak łatwo do nich dotrzeć. Co jeszcze warto wiedzieć na temat podatku z Niemiec?

Zasady zwrotu podatku z Niemiec - kto ma obowiązek rozliczenia podatku, jak przebiega rozliczenie podatku dochodowego?

O zwrot podatku z Niemiec może ubiegać się każda osoba pracująca na terenie Niemiec. Jeśli pracowałeś w sposób legalny w jakimkolwiek niemieckim landzie, nawet tylko część roku (nie musi to być 12 pełnych kalendarzowych miesięcy), masz na złożenie dokumentów o zwrot podatku z Niemiec i jego otrzymanie 4 lata. Jednak nie warto z tym zwlekać. Im szybciej dostaniesz pieniądze, tym lepiej.  Wystarczy posiadać odpowiednie zaświadczenia o legalnie odprowadzanych składkach przez niemieckiego pracodawcę i wypełnić odpowiednie dokumenty, w tym rozliczenie podatkowe. Jeśli nie znasz dobrze języka lub nawet mimo znajomości języka niemieckiego nie wiesz, jak dokonać rozliczenia podatku dochodowego, warto zlecić to specjalistom, którzy w swojej filii w Polsce wypełnią za ciebie wszelkie dokumenty, a ty będziesz mógł cieszyć się ze zwrotu podatku w odpowiednim czasie. Pamiętaj jednak, że niemieckie urzędy mają określoną określony czas na zwrot podatku z Niemiec. Dlatego im szybciej zdecydujesz się na wypełnienie deklaracji podatkowej i innych dokumentów, tym lepiej.

Czy zwrot podatku z Niemiec to wszystko co możemy otrzymać?

Jeśli chodzi o świadczenia w ramach niemieckiej pomocy społecznej, to osoba pracująca w Niemczech może również ubiegać się o tzw. Kindergeld, czyli zasiłek na dziecko. Przysługuje on na dzieci do 18 roku życia uczące się przez minimum 10 godzin tygodniowo w ramach szkoły bądź zajęć pozalekcyjnych. Zasiłek ten przyznawany jest już dłużej w przypadku posiadania dziecka z niepełnosprawnościami. Osoba pracująca na terenie Niemiec, a będąca obcokrajowcem również może ubiegać się o taki zasiłek. Firmy pośredniczące w wypełnianiu dokumentów dotyczących zwrotu podatku dochodowego z Niemiec również pośredniczą w wypełnieniu odpowiednich dokumentów w celu otrzymania Kindergeld. Wystarczy być jedynie legalnie zatrudnionym na określony czas na terenie landów niemieckich.     

Zwrot podatku z Niemiec - poproś specjalistów o pomoc w wypełnieniu zeznania podatkowego

Osoba nie znającą języka niemieckiego lub nie czująca się na siłach w realiach biurokracji tamtejszego kraju może poprosić o pomoc specjalistów z TimeTax (https://www.timetax.pl/zwrot-podatku-z-niemiec/) w filiach na terenie całego kraju. Pomogą oni uzyskać zwrot podatku dochodowego z Niemiec bądź wypełnić dokumenty związane z ubieganiem się o zasiłek na dzieci Kindergeld. Dowiemy się jakie dokumenty trzeba wypełnić, kiedy nam ta pomoc przysługuje, na jakie terminy musimy zwrócić uwagę i jakie dokumenty przedstawić by otrzymać zwrot podatku z Niemiec. Co zrobić, jeśli np. zgubiliśmy dokumenty poświadczające zatrudnienie w Niemczech – na to pytanie także odpowiedzą specjaliści. Można skontaktować się z nimi zarówno za pośrednictwem Internetu jak i stacjonarnie w odpowiednich oddziałach.

– Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ