Lego – małe, plastikowe i kolorowe klocki od prawie 70 lat wywołują radość i pobudzają kreatywność zarówno dzieci, jak i dorosłych. Z małych kloców można stworzyć praktycznie wszystko – od samochodów przez dinozaury po niemal dowolny twór, który można sobie wyobrazić. Dnia 28 stycznia Publiczne Przedszkole nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu obchodziło Międzynarodowy Dzień Lego.
28 stycznia duński twórca Ole Kirk Christiansen opatentował pomysł na ten sławny, ikoniczny klasyczny klocek Lego z ośmioma wypustkami. W 2023 roku obchodzimy 65 lat od tamtego wydarzenia, ciesząc się z najlepszych zestawów klocków, które towarzyszą nam na co dzień. Klocki Lego z pewnością należą do najbardziej popularnych zabawek na świecie. Chociaż pojawiły się pod koniec lat 40. XX wieku, do dziś dzieci z wielu krajów chętnie po nie sięgają.
Ze względu na możliwość tworzenia z ich pomocą wielu różnych konstrukcji, zapewniają świetną zabawę dzieciom. Klocki duńskiej firmy zyskały popularność, ponieważ pozwalają rozwijać kreatywność i wyobraźnię, a jednocześnie są bardzo proste w użyciu i można je ze sobą dowolnie łączyć. Pozwalają więc tworzyć nieskończenie wiele różnych konstrukcji.
W Kasztankowym Przedszkolu nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu ten dzień upłynął pod hasłem: „Daj mi jeden klocek – zadziwię cię, daj mi więcej – stworzę opowieść".
- W naszym przedszkolu stworzono specjalną salę Lego, w której zgromadzono prawie 20 pudeł z klockami. Wszystkie grupy, począwszy od 3-latków, a skończywszy na 6-latkach, tworzyły swoje budowle. Powstały fantastyczne konstrukcje, świadczące o wielkiej wyobraźni i zaangażowaniu dzieci - relacjonują pracownicy przedszkola.
Dla rodziców przygotowano gazetkę okolicznościową z przykładami niekonwencjonalnych zabaw z wykorzystaniem klocków Lego, możliwych do przeprowadzenia z dzieckiem w domu. Wszystkie Kasztankowe Przedszkolaki stwierdziły, że będą z niecierpliwością czekać na kolejne święto już za rok!
Reklama
Dzień Klocków Lego w Publicznym Przedszkolu nr 6. Dzieci użyły wyobraźni, powstały fantastyczne budowle
- 31.01.2023 11:50
Napisz komentarz
Komentarze