piątek, 17 maja 2024 12:41

ZAKSA wciąż niepokonana w lidze! Kędzierzynianie pokonali Projekt Warszawa

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kontynuują świetną serię na parkietach PlusLigi. Kędzierzynianie pokonali na wyjeździe ekipę Projektu Warszawa.

Rozgrywane w Warszawie spotkanie lepiej rozpoczęli miejscowi. Gospodarze szybko wysnuli się na prowadzenie, ale w połowie seta gracze ZAKSY zdołali zbliżyć się do rywali i wydawało się, że powalczą o wygraną. W końcówce gospodarze za sprawą świetnych zagrywek Igora Grobelnego odskoczyli od kędzierzynian i zwyciężyli do 22.

Przegrana rozsierdziła nasz zespół, który od startu drugiej partii wrócił na właściwe tory. Kędzierzynianie zdecydowanie dominowali w tym fragmencie gry i bardzo szybko doprowadzili do wyrównania (15:25). W trzecim secie goście kontynuowali dobrą grę, choć przewaga naszego zespołu nie była już tak wyraźna. Podopieczni trenera Cretu zwyciężyli jednak do 22 i tylko jeden set dzielił ich od zwycięstwa w Warszawie.

Czwarta odsłona była najciekawszym fragmentem spotkania. Przez większą część gry oba zespoły toczyły zaciętą walkę i o wygranej decydowała końcówka. W niej górę wzięło doświadczenie naszego zespołu, który zwyciężył 3:1 i z kompletem 16 zwycięstw przewodzi tabeli ligowej.

Projekt Warszawa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:22, 15:25, 22:25, 19:25).