środa, 25 września 2024 07:13

Grupa Azoty ZAKSA bez straty seta! Kędzierzynianie pewnie ograli Jastrzębski Węgiel

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kontynuują świetną passę na starcie sezonu ligowego. Zespół Gheorghe Cretu pokonał w trzech setach Jastrzębski Węgiel.

Pierwsza partia rozpoczęła się zgodnie z przewidywaniami od przewagi gospodarzy. ZAKSA do połowy seta miała pięć oczek przewagi. Przy stanie 11:8 gospodarze twierdzili, że rywal przeszkadzał zawodnikowi ZAKSY przy siatce, jednak sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia, następnie Kaczmarek otrzymał żółtą kartkę. W końcówce seta ambitnie grający zespół z Jastrzębia odrobił część strat, wyrównując liczbę punktów. Kędzierzynianie finalnie opanowali nerwy i zwyciężyli 28:26.

Gospodarze ustawili losy drugiego seta już na samym jego początku. Ekipa z Kędzierzyna-Koźla po kilkunastu wymianach miała siedmiopunktową przewagę, którą goście próbowali odrobić. Zespół Gheorghe Cretu zwyciężył 25:22.

W trzeciej odsłonie obraz gry się nie zmienił, choć należy przyznać, że goście postawili trudniejsze warunki kędzierzynianom. Wyrównana gra toczyła się jednak tylko do połowy seta, po tym czasie ponownie na parkiecie prowadziła ZAKSA, która wygrała do 22.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:22, 25:22).