Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:28
Reklama
Reklama
Reklama

Zarejestruj psa dla jego bezpieczeństwa. Miasto rozpoczyna akcję darmowego czipowanie

Zarejestruj psa dla jego bezpieczeństwa. Miasto rozpoczyna akcję darmowego czipowanie
Czip pomoże odnaleźć drogę do domu zbłąkanemu pupilowi. Miasto po raz kolejny prowadzi bezpłatną akcję znakowania psów. Właściciele czworonogów mogą za darmo zarejestrować swoje zwierzaki do 30 listopada.

W identyfikacji psa, który się zgubił bardzo pomocny jest mikroczip. Wszczepienie go to prosty zabieg, który wygląda jak zwyczajny zastrzyk. Mikroprocesor zostaje zarejestrowany w bazie danych wraz z informacjami o właścicielu. Dzięki temu pracownik schroniska będzie w stanie szybko namierzyć opiekuna zbłąkanego czworonoga. Taką elektroniczną wizytówkę dla psa można założyć na koszt miasta w dwóch lecznicach:

Usługi Lekarsko – Weterynaryjne s.c., ul. Piastowska 44/2
„SAN-VET”, ul. Korfantego 19

Właściciele zwierząt posiadających już czipa powinni także pamiętać o tym, aby zgłosić ewentualne zmiany zapisane w mikroprocesorze np. adres zamieszkania. Druki do pobrania znajdują się w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Piramowicza 32 pokój nr 429b lub na stronie internetowej.

To nie jedyna bezpłatna usługa z jakiej skorzystają właściciele zwierząt. Mieszkańcy na stałe zameldowani w Kędzierzynie-Koźlu mogą za darmo zgłaszać się ze swoim kotem na zabiegi sterylizacji i kastracji. Prowadzone są one w:

Przychodnia dla zwierząt „FAUNA”, ul. Bema 9
Akcja sterylizacji i kastracji potrwa do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bbx 05.05.2021 07:38
Chyba w punkt G swojej dziewczyny trafił i jeszcze jest z tego dumny. Nie mieszajcie odwiecznego kotła narodowościowego, jaki na tych ziemiach istniał z historią ukształtowanej państwowości. W czasach "zarannych" o których pisze, istniały luźne państewka, których ani mieszkańcy, ani ich książatka sami nie wiedzieli czy są Polakami, Czechami, czy może Niemcami. Aż się zdziwiłem, że obatel nie wymienił terenów na wschód od obecnych granic polskich, jako też rdzennie polskie.

max 04.05.2021 20:37
Obatel ma rację i trafił w punkt. Nic głupszego nie czytałeś, bo na mądre czytanie cię nie stać lub go nie rozumiesz.

Becia z Sycowa 04.05.2021 17:55
Pytam o teraźniejszość i przyszłość, a ty - jak katarynka - z przeszłością wyjeżdżasz. Przez osiem lat Polki i Polacy...

bbx 04.05.2021 16:11
Ożesz Ty obatel. Dawno nic głupszgo nie czytałem.

Alina 04.05.2021 14:06
Traktat wersalski nie pozwalał na bezpośredni udział Wojska Polskiego. Ale przed wybuchem powstania, według danych polskich, dysponowano prawie 31 tys. karabinów ręcznych, 632 karabinami maszynowymi (lekkimi i ciężkimi), 3292 pistoletami i kilkudziesięcioma tysiącami granatów. W trakcie powstania to uzbrojenie rosło, pod koniec maja dysponowano już m.in. 50 działami, 16 pociągami pancernymi i kilkoma samochodami pancernymi. Większość zaopatrzenia w ciężką broń strzelecką oraz artylerię, a także szkolenie dowódców powstańczych odbywało się przy ścisłej współpracy ze sztabem Wojska Polskiego. Nie mam sympatii do naszych prześladowców. Myślę jednak, że czas powinien leczyć rany i pojednanie jest mimo wszystko lepsze niż podział między Polakami i Niemcami. A co do dzisiejszych przywilejów mniejszości niemieckiej w Polsce to jestem zdecydowaną ich przeciwniczką. Jeśli już to z pełną symetrią podobnych przywilejów dla Polaków w Niemczech.

Sycia z Sycowa 04.05.2021 11:23
Mieliśmy już zieloną wyspę. Wystarczy.

Becia z Sycowa 03.05.2021 15:40
Już nie mogę się doczekać! Zwłaszcza tego Dobrobytu, Bezpieczeństwa i Wolności... Coś wiadomo, kiedy to wreszcie nastąpi?

max 03.05.2021 14:21
Jaka to była wojskowa pomoc rządu polskiego?! Walczyli tylko ochotnicy w tym harcerze. A tak ogólnie to marszałkowi powstanie wisiało jak kilo kitu. Przywódca powstania Korfanty został wsadzony do więzienia, gdzie traktowano go jak złodzieja. To, że walczył o polskość Śląska, nie miało okoliczności łagodzącej. Dla was ważna jest Europa, a dla mnie najważniejsza jest Polska! Wstyd, że naszych byłych wrogów nazywasz bohaterami, a może ci, co napadli na Polskę to też bohaterzy? Być może, że miałaś dziadka w SS i stąd ta sympatia do naszych byłych prześladowców?!

arnold 03.05.2021 12:25
Nie zabolało. Kampforganisation Oberschlesien-Selbstschutz po polsku „Samoobrona Górnośląska” w trakcie powstań śląskich mówi tobie coś. Jak nie, to zapoznaj się z tematem. To tylko przykład.

Polak 03.05.2021 11:24
Święta prawda.

obatel 02.05.2021 23:30
Po trzech powstaniach na Śląsku Opolskim i po II wojnie światowej nie powinno być ani jednej niemieckiej litery, ani jednego człowieka co Niemcem czuje się, co przyznaje się do niemieckiego pochodzenia. Towarzystwa kulturalne, reprezentacje w Bundestagu, nazwy miejscowości w polskim języku ? W żadnym kraju związkowym RFN tego nie ma. Politycy w Polsce, którzy Niemcom dali przyzwolenie na takie zjawiska w Polsce okryli się hańbą, również na kartach historii. Bo Dolny Śląsk, Pomorze, Mazury, Śląsk Opolski i Wielkopolska to ziemie polskie od zarania naszej polskiej historii. Niezależnie od tego jak głośno gardłują Niemcy i ich poplecznicy. Niezależnie od niemieckich śladów na rdzennie polskich ziemiach na wschód od Odry i Nysy Łużyckiej. Na szczęście czas gra na naszą korzyść. Za 100 lat po zachodniej stronie granicy będziemy mieli bezpieczniejszego sąsiada, Niemiecką Republikę Islamską. Z jej obywatelami lubimy się już od 1683 roku.

arno 02.05.2021 22:09
Oooo! Aż tak zabolało, że odpowiedź się pojawiła. Ja hasełek nie klepię, tylko poradziłem by tego nie robić mając szczątkowe wiadomości w temacie.

Alina 02.05.2021 21:15
100 lat temu, po zakończeniu I wojny światowej pojawiła się koncepcja tworzenia państw narodowych. Na terenach spornych zorganizowano plebiscyt, przegrany przez Polskę. Pojawiły się zarzuty ze strony Polaków, że Niemcy oszukiwali przywożąc ludzi spoza tych terenów. Więc Korfanty (przy wojskowej pomocy Rządu Polskiego) rozpoczął powstanie. Na skutek interwencji politycznej krajów zachodniej Europy powstanie zostało przerwane, Polsce przyznano jakieś nieistotne powiaty i na tym sprawa się zakończyła. Sprawę granic zachodnich Polski tak naprawdę rozstrzygnięto po przegranej przez Niemcy hitlerowskie, wywołanej przez nich, II Wojnie Światowej. Tyle historia. Dzisiaj żyjemy we wspólnej Europie i budzenie tych starych upiorów nie ma sensu. Wg mnie powinniśmy te historyczne rocznice obchodzić wspólnie - Polacy z Niemcami. Uczcić bohaterów obu stron, którzy wtedy mężnie walczyli za swoimi Ojczyznami. Cieszmy się, że dzisiaj nikt od nas nie wymaga daniny krwi i swojego życia. Wspólna Europa pojawiła się bowiem po to aby nigdy już nie wróciły takie czasy jak wtedy. Pozdrawiam WSZYSTKICH z okazji rocznic Powstań Śląskich, Święta Pracy, Dnia Flagi i Dnia Konstytucji 3-go Maja. Cieszmy się z Pokoju, Dobrobytu, Bezpieczeństwa i Wolności.

Sznycel 02.05.2021 17:40
A ja znam nazwiska zamordowanych powstańców śląskich przez Niemców więc też wiem o czym piszę a dowody na oszustwo w referendum są jednoznaczne Niemcy rejon śląski traktowali jak kolonię wyzysk pracowników, grabież surowców oraz zsyłki niechcianego elementu w Niemczech.

Dupexx 02.05.2021 16:08
Czereśniak zaszczekał. Może szambiakowi będziesz przyklaskiwać?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ