sobota, 21 września 2024 02:42

Zwycięstwo na zakończenie rundy zasadniczej. Grupa Azoty ZAKSA ograła gości ze stolicy. ZDJĘCIA

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej PlusLigi siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ograli przed własną publicznością ekipę Vervy Warszawa Orlen Paliwa 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od niespodziewanej przewagi gości ze stolicy, ale zespół Nikoli Grbicia szybko złapał właściwy rytm. W połowie seta to ZAKSA wyszła na prowadzenie, które bez większych problemów utrzymała, wygrywając do 20.

W drugiej odsłonie przewaga gospodarzy była jeszcze większa. Nasz zespół po kilki minutach miał już osiem oczek przewagi (14:6) i nikt nie miał wątpliwości, że ZAKSA będzie prowadzić różnicą dwóch setów. W końcówce goście zniwelowali część strat, ostatecznie set zakończył się wygraną zespołu Grbicia do 20.

Zdecydowanie najwięcej emocji oba zespoły zaserwowały kibicom w trzeciej partii. Przez większą część seta toczyła się bardzo wyrównana gra i o losach partii decydowała końcówka. Po dobrej zagrywce Kamila Semeniuka ZAKSA odskoczyła od rywali na dwa punkty (21:19), a w końcówce jeszcze zwiększyła przewagę, zasłużenie wygrywając do 22, a cały mecz 3:0. MVP spotkania został środkowy gospodarzy Krzysztof Rejno.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:0 (25:20, 25:20, 25:22).

Fotoreportaż: Michał Natyna