czwartek, 19 września 2024 18:22

Pływacy z Kędzierzyna-Koźla po półrocznej przerwie znów wystartowali w zawodach

Po półrocznej przerwie spowodowanej okresem pandemii, a następnie wakacji w sobotę 19 września w Wieliczce odbyły się dziesiąte, jubileuszowe zawody o Puchar Solnego Miasta. Tradycyjnie od wielu lat w tej prestiżowej pływackiej imprezie wystartowali zawodnicy klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle, uczniowie klas Mistrzostwa Sportowego PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Nasze miasto reprezentowało 11 zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych 10, 11, 12 i 13 lat. Byli to Zuzanna Kordek, Diana Emerling, Liliana Gorska, Lena Kużaj, Julia Jaśkowska, Patrycja Wojciechowska i Wiktoria Orszak wśród dziewcząt oraz Amadeus Gohla, Tomasz Gendera, Wojciech Merz, Oskar Moszyk wśród chłopców. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, a szczególnie dwie zawodniczki: Zuzanna Kordek i Diana Emerlig, które wywalczyły cztery medale w tej edycji Pucharu Solnego Miasta.

Zuzia w kategorii wiekowej 12 lat zwyciężyła na dystansie 200m st. dowolnym i zajęła trzecie miejsce na dystansie 50m st. motylkowym, natomiast Diana w kategorii wiekowej 10 lat, zajęła dwukrotnie drugie miejsce na dystansach 50m st. grzbietowym i 50m st. dowolnym. Pozostali zawodnicy ocierali się niejednokrotnie o podium. Fantastycznie walczyła sztafeta MMKS-u, która wywalczyła piąte miejsce i awans do finałowej rundy w październiku. Wart dodać że w zawodach wzięło udział, 349 uczestników z 40 klubów od Krakowa, aż po Gdańsk.