Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:58
Reklama
Reklama
Reklama

Znak drogowy podzielił mieszkańców ulicy Jana Sobieskiego na Pogorzelcu. Jedni chcą zakazu, inni nie

Znak drogowy podzielił mieszkańców ulicy Jana Sobieskiego na Pogorzelcu. Jedni chcą zakazu, inni nie
Kilkanaście dni temu na ul. Jana Sobieskiego na osiedlu Pogorzelec stanęły znaki zakazu zatrzymywania. Oznakowanie pojawiło się na wniosek części mieszkańców. Nie wszystkim jednak ten pomysł się podoba.

Kilkanaście dni temu na ulicy Jana Sobieskiego, pojawiły się znaki B-36 (zakaz zatrzymywania). Postawienie znaku to inicjatywa mieszkańców. Celem było wyłączenie możliwości parkowania tylko po jednej stronie drogi.

- Znak został postawiony z niewiadomego powodu, utrudniając życie wszystkim mieszkańcom. Mieszkańcy ulicy Sobieskiego nie mają gdzie parkować swoich samochodów - napisał do redakcji jeden z czytelników.

- Zmiana organizacji ruchu na ul. Sobieskiego została pozytywnie zaopiniowana przez członków „komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego” działającej przy Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. W jej skład wchodzą m.in. zarządcy dróg oraz policja. O jej wprowadzenie wnioskowali mieszkańcy oraz ich przedstawiciele - relacjonuje Piotr Pękala, rzecznik urzędu miasta.

Zaparkowane samochody przy dwóch krawędziach jezdni, głównie w niedzielę, gdy w pobliskim kościele odbywają się nabożeństwa, ograniczały widoczność kierowców oraz możliwość bezpiecznego wyminięcia się pojazdów. Samochody stwarzały również zagrożenie dla przechodniów, którzy w rejonie skrzyżowania z ulicą Juliusza Ligonia, gdzie nie ma przejścia dla pieszych, przechodzili przez jezdnię, często zza zaparkowanych pojazdów.

- Informujemy, że o oznakowaniu drogi decyduje jej zarządca. Jeżeli chodzi o ul. Sobieskiego to rzeczywiście w momencie gdy po obu stronach jezdni znajdowały się zaparkowane samochody, ruch był tam utrudniony i przejeżdżające pojazdy nie były w stanie się bezpiecznie wyminąć - relacjonują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

- Wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju po jednej ze stron ulicy znacznie poprawi poziom bezpieczeństwa w tym miejscu. Poprzednia organizacja ruchu pozwalała na parkowanie samochodów po obu stronach jezdni. Ograniczało to w znaczący sposób widoczność kierowców oraz uniemożliwiało bezpieczne wyminięcie się pojazdów jadących z naprzeciwka - dodaje Piotr Pękala.

Nie wszystkim ten pomysł się podoba. Znaki zakazu zatrzymywania zostały postawione również po stronie kamienicy, która nie dysponuje prywatnym parkingiem. Mieszkańcy chcieliby umiejscowienia znaków po drugiej stronie jezdni, gdzie znajdują się domy jednorodzinne, które na posesjach posiadają własne podjazdy dla samochodów oraz garaże. Parkingi znajdujące się przy ulicy Juliusza Ligonia i ulicy Generała Władysława Sikorskiego często oznaczone są jako prywatne „tylko dla mieszkańców”. Kierowcy zmuszeni są parkować pojazdy na ulicy Ligonia, tym samym ograniczając ilość miejsc parkingowych dla mieszkańców tej ulicy.

- Na ulicy Ligonia zawsze był problem z parkingiem, bo co chwilę ktoś przyjeżdża do kościoła, albo na msze, albo na jakieś spotkania w parafii. Więc mieszkańcy nie raz muszą parkować gdzieś daleko. A teraz dodatkowo mieszkańcy Sobieskiego parkują na ulicy Ligonia, bo gdzieś muszą trzymać samochody - opowiada mieszkaniec ulicy Juliusza Ligonia.


001

001

006

006

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Koźlak Centrum 30.09.2020 09:43
Fajna inicjatywa z tymi koziołkami, oby było ich więcej w przyszłości.

faun 29.09.2020 18:36
Gdy kozły zaczęły czapki nosić, to może by jeszcze zaopatrzyć je w prezerwatywy. Taki kozioł też człowiek i zarazić się może.

wesley55 29.09.2020 16:55
Wyluzuj kobieto

[email protected] 29.09.2020 10:21
Profanacja i drwina z ofiary ludzkiej. Powstańcy byli ludźmi, nie zwierzętami. Stawiacie figurki zwierząt na grobach swoich bliskich? Serio ktoś postradał rozum.

Tylda 28.09.2020 19:42
Śliczny! Albo śliczna :-) proponuję takie koziołki w większej skali postawić na skwerze kozielskiej wyspy. Np. Trzech Braci Kozłów.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ