czwartek, 19 września 2024 18:44

Kędzierzynianie znów byli najlepsi. Świetny występ naszych pływaków na zawodach w Dobrodzieniu

Młodzi pływacy z Kędzierzyna-Koźla po raz kolejny pokazali wielką klasę.

W minioną sobotę w Dobrodzieniu odbyła się trzecia runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny dla grupy B, czyli zawodniczek i zawodników urodzonych w roku 2007 i starszych. W imprezie tej wzięło udział 80 zawodników z 9 klubów województwa opolskiego.

Dystanse z jakimi musieli się zmierzyć zawodnicy to 50 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem motylkowym, a także 200 metrów stylem klasycznym oraz wyścigi sztafetowe 4x50 m st. dowolnym. Znakomicie spisali się zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle, uczniowie i absolwenci PSP nr 9 w K-Koźlu, którzy po zażartej walce do ostatniego wyścigu, wygrali klasyfikację medalową zawodów.

W Dobrodzieniu z powodu choroby i kontuzji nie wystartowało wielu „naszych” zawodników, ale pozostali dali z siebie wszystko, aby Kędzierzyn-Koźle, ponownie był najlepszy w rywalizacji pływaków. Świetnie spisał się między innymi Szymon Skrzypiec zdobywca 3 złotych medali w konkurencjach indywidualnych oraz Maksymilian Topolnicki i Paulina Budzińska, którzy w każdym starcie wywalczyli medal. Łącznie zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla wywalczyli aż 15 medali (6 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe). Miłym akcentem imprezy było też wspólne odśpiewanie „Stu Lat” dla dwóch Jubilatek Natalii Skrzypczak z K-Koźla i Wiktorii Setnickiej z Opola.