czwartek, 19 września 2024 23:55

Młodzi pływacy z Kędzierzyna-Koźla w trakcie weekendu zdobywali medale na trzech imprezach

To był niezwykle bardzo pracowity weekend dla zawodników sekcji pływania klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle. Nasza młodzież startowała w Mistrzostwach Polski w ratownictwie wodnym, Mistrzostwach Małopolski w pływaniu i VIII Ogólnopolskim Mitingu Pływackim.

W VIII Ogólnopolskim Mitingu Pływackim w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach wzięła udział 10-osobowa reprezentacja naszego klubu w składzie: Diana Emerling, Lena Kużaj, Paulina Kużaj, Natalia Skrzypczak, Daniela Kuklo, Julia Jaśkowska, Jakub Trojnar, Amadeus Gohla, Oskar Moszyk i Wojciech Merz. Ta bardzo młoda grupa pływaków spisał się doskonale na trudnym terenie śląskiej pływalni, łącznie zdobywając w Tarnowskich Górach 14 medali (4 złote, 7 srebrnych i 3 brązowe ).

Najlepszą zawodniczką imprezy w swojej kategorii wiekowej (9 lat) została Diana Emerling, zdobywczyni czterech medali – złote na dystansach: 50m dowolnym, 50m grzbietowym, 100m zmiennym oraz srebrny; na dystansie 100m grzbietowym. Również 4 medale wywalczyła Lena Kużaj: złoty w konkurencji 50m motylkowym i 3x srebrny medal w konkurencjach 100m dowolnym, 100m zmiennym i 200m zmiennym, Paulina Kużaj zajęła trzecie miejsce na dystansie 50m motylkowym, Amadeus Gohla wywalczył dwa srebrne medale w konkurencji 100 i 200m zmiennym, brązowy medal dorzucił jeszcze w konkurencjach indywidualnych Oskar Moszyk na dystansie 200m motylkowym.

Znakomicie spisały się kędzierzyńskie sztafety w konkurencji 4x50m zmiennym zajmując trzecie miejsce, a na dystansie 4x50 m dowolnym zajmując drugie miejsce. W zawodach w Tarnowskich Górach wzięło udział prawie 400 zawodników z 30 klubów południowej Polski, więc konkurencja była olbrzymia.

W Oświęcimiu odbyły się otwarte Mistrzostwa Małopolski w Pływaniu, w których MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentowała piątka zawodników: Paulina Budzińska, Kamil Gohla, Jarema Stańczyk, Kamil Kania i Wojciech Moryl. Kapitalnie pływał Kamil Gohla, który wywalczył złote medale i tytuł Mistrza Małopolski na dystansach 100 i 200 m st. klasycznym oraz zajął drugie miejsce na dystansie 200m st. zmiennym. Dorównywał mu pola Kamil Kania, zdobywca dwóch srebrnych medali na 100m st. dowolnym i 200m st. klasycznym oraz brązowego medalu na 100m klasycznym.

W Kędzierzynie-Koźlu odbywały się w sobotę i niedzielę Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W barwach klubu MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle wystąpili następujący zawodnicy MMKS-u: Maksymilian Topolnicki, Maciej Matyjasek, Maciej Leszczyński, Wojciech Osowski i Michał Barnuś. Mistrzem Polski został Maksymilian Topolnicki w konkurencji 100m z przeszkodami oraz Maciej Matyjasek w konkurencji 200m z przeszkodami. Ponadto Maksymilian wywalczył jeszcze dwa brązowe medale w konkurencjach: 100m ratowanie w płetwach i 100m ratowanie z pasem. Brązowy medal wywalczyła także Wojciech Osowski na dystansie 100m z przeszkodami. Okrasiliśmy te zdobycze srebrnym medalem sztafety 4x50m z przeszkodami, która popłynęła w składzie: Matyjasek M, Osowski W, Leszczyński M oraz Smoliński P.